2. Öfke
  3. Öfke Kontrolsüzlüğü

Öfke Kontrolsüzlüğü

Asabıkeyf - 2 yıl önce
Öfkemi kontrol edemediğim için ilişkim bitebilir. Erkek arkadaşım bambaşka birine dönüştüğümü söylüyo. Benden soğuduğunu düşündükçe de mahvoluyorum. Ne yapmam gerekiyo?
Harika YANIK
Uzmanın Cevabı: Merhaba, öfke kontrolünü sağlamakta zorlanıyorsunuz ve bu durum hem ilişkinizi hem de sizi epeyce etkilemiş görünüyor. Öfkelendiğinizde o ortamdan uzaklaşmak, sakinleştikten sonra iletişime geçmek, nefes egzersizleri yapmak, düşünceleri yeniden yapılandırmak, değiştirebileceğiniz durumlara odaklanıp değiştiremeyeceğiniz durumları ise kabullenmek sağlıklı olacaktır. Baş etmekte zorlandığınız noktada terapi desteği almanızı öneririm.
Harika YANIK
Uzmanlıklar: Öfke Kontrolü, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri