2. Takıntı
  3. Arkadaşlık edinme problemi

Arkadaşlık edinme problemi

MinikKelebek1 - 19 ay önce
Arkadaşlık kurarken takıntılı ruh halimden kurtulamıyorum birine değer veriyosam onun sevgisini değerini kazanmak için kalbimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum onu mutlu etmek adına genellikle en çok yazan taraf iletişim halinde olamaya çabalayan taraf ben oluyorum karşımdakinden aynı karşılığı alamıyorum bu takıntım yüzünden iyi bir arkadaşlık kuramıyorum bunu nasıl aşa bilirim
Berika ASLAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Her ilişkide olduğu gibi arkadaşlık ilişkilerinde de karşılıklılık ve sınırlar olmalıdır, bu iki özellik her iki taraf için de eşit veya benzer düzeydeyse sorunlar büyük ölçüde azalmaktadır. Sizin durumunuzda ise bahsettiğim iki konuda eşitsizlik var gibi görünüyor. Davranış stilinizin altında yatan dinamikleri anlamak size iyi gelebilir, bunun için de bir uzman yardımı almak sürecin daha profesyonel ilerlemesi açısından faydalı olacaktır. İyi günler dilerim.
Berika ASLAN
Uzman Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar