2. Takıntı
  3. İnsanları inceleme bakma

İnsanları inceleme bakma

M... Y... - NaN saniye önce
Merhaba uzun zamandır olan bir sorunumu sizlere sormak ve bilgi almak için yazmak istedim bende genel olarak çoğunlukla insan inceleme ve bakma sorunu var dikkatimi dağıtan yada çeken birsey olduğu zaman erkek yada kadın fark etmeksizin gözümün önünden gidene kadar bakıyorum bakmamak için kendimi zorlasam bile yinede bakıyorum ve bu kız arkadaşıma da etki etti rahatsızlık duyuyor artık onun yanında da denk geliyor acaba bu bendeki bir hastalık mı yoksa normal bir davranış mi yardimizi bekliyorum
Merve ÜNAL
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilginizi çeken bir şey olduğu için mi bakıyorsunuz yoksa her insana mı bakıyorsunuz. Öncelikle bunu ayırt etmek gereklidir. Eğer bazı kişilere bakıyorsanız bunun sebepleri neler olabilir? Hangi özellikleri sizin ilginizi çekiyor bunun üzerine düşünebilirsiniz. Herkese baktığınızı düşünüyorsanız da detayına inmek gereklidir. Kendinizi bir şeyi yapmayacağım diye zorladığınızda istemsiz olarak o şeyi yaparken bulursunuz kendinizi. Kendinizi kısıtlamak yerine bu davranışın nedenlerini araştırmanız sağlıklı olacaktır. Profesyonel bir yardım almak isterseniz profilimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.
Merve ÜNAL
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar