1. Soru Sor
  2. Terapiyle İlgili

Terapiyle İlgili

Zeynep ZEYDANLI
Psikolog
Zeynep ZEYDANLI
Hülya GÜVEN
Uzman Klinik Psikolog
Hülya GÜVEN
Anıl İLGAR
Uzman Klinik Psikolog
Anıl İLGAR
Gökhan Uğur OLÇAY
Uzman Psikolog
Gökhan Uğur OLÇAY
Büşra KİRİŞ
Psikolog
Büşra KİRİŞ
Fatma GÜNDOĞDU
Psikolog
Fatma GÜNDOĞDU
Miraç YOLDAŞ
Psikolojik Danışman
Miraç YOLDAŞ
Furkan YILMAZ
Psikolog
Furkan YILMAZ
İrem ERKAŞDA
Psikolog
İrem ERKAŞDA
Esin AFŞİN
Psikolog
Esin AFŞİN
Alperen KARABULUT
Uzman Klinik Psikolog
Alperen KARABULUT
Merve KARACA
Psikolojik Danışman
Merve KARACA
Mithatcan ÖZCAN
Psikolog
Mithatcan ÖZCAN
Gamze BOZDOĞAN
Uzman Klinik Psikolog
Gamze BOZDOĞAN
Senem KARAÇAROĞLU
Psikolog
Senem KARAÇAROĞLU
Buse CAN
Uzman Klinik Psikolog
Buse CAN
Betül ERÇİN
Psikolog
Betül ERÇİN
Fulya ERKOL
Psikolojik Danışman
Fulya ERKOL
Aslıhan DÜZENLI
Psikolog
Aslıhan DÜZENLI
Belkıs BOYDAĞ
Psikolog
Belkıs BOYDAĞ
Hiç terapi almadım
Danışan S... Ö... - 5 ay önce
Merhaba, Daha önce hiç terapi almadım. Sürecin nasıl işleyeceğini bilmiyorum. Terapi, uzun zamandır düşündüğüm ve ertelediğim elzem bir durum benim için. Yurtdışına gideceğim ve gitmeden bir destek almayı düşünüyorum. Bu yüzden terapiye başlayıp başlamamaya karar vermek istiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Tam olarak probleminizi bilmiyorum. Terapi süreci probleminizin büyüklüğüne, sizin kendinizi bize açma düzeyinize ve söylenenleri uygulama düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Terapi sürecine dair bir sayı vermek mümkün değildir. Ancak, ortada bir problem varsa bu problem büyümeden terapi almanız daha yararlı olacaktır. Ve sadece problemin varlığında terapi almalısınız diyemem. Ortada henüz bir problem yokken de terapi almak sizin kendinizi keşfetmenize ve karşılaşacağınız problemleri kolayca aşmanıza yardımcı olacaktır. Sevgilerimle.
Emdr terapisine başlamak
Danışan ... ... - 9 ay önce
Merhaba, benim babamla başlayan şiddet, alkol ve hakaret hikayem maalesef ilk eşimle ve şu anda ikinci eşimle devam etti. Uzaklaştırma kararı aldırıp, boşanma davası açtım. Ancak enteresan bir şekilde affetmeye meyilliyim ve kendime bunu yapabilme potansiyelim beni dehşete düşürüyor. Üstelik 8 aylık evlilik sürecimde başlayan 4 farklı uzman doktorun da stres kaynaklı olduğunu söylediği bel ağrım var ve çok şiddetli seviyede. Bu alanda sizce emdr terapisinden fayda görebilir miyim?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, EMDR terapisi travmalar üzerinden çalışılan bir terapi çeşididir. Şu an yaşadıklarınız travma değil kaygı ile alakalı gibi görünüyor. Tabiki sizi tanımadan emin olamam sadece buradaki sorunuzdan anladığım kadarıyla cevap veriyorum. Yaşadığınız bu stresli dönem kendini bedensel belirtilerle göstermiş. Kaygı ile ilişkili problemlere Bilişsel Davranışçı Terapi çok daha etkilidir. Bu terapi çeşidi çalışılarak kararlarınızı kendinizi daha iyi tanıyarak verebilir hem de kaygı ile baş etme yöntemlerinizi geliştirebiliriz. Yardımcı olmayı isterim. Sevgiler.
Yaşadığım bu durum nedir
Danışan E... G... - 10 ay önce
Bir kaç gündür ensemin bir tık üstünde sağ tarafı nabız şeklinde atma oluyordu şimdi ise ağrı var. Ve uykum yok uyumaya çalışıyorum uykum yok uyuyup gözümü açtığımda sabah 7 ama sanki hiç uyuyamamışım gibi günde bir bardak kahve içende biriyim bu durum nedir
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, yaşadığınız bu problem için üzgünüm en kısa zamanda geçmesini umut ediyorum. Bedensel olarak kendini gösteren bu problemin teşhisini öğrenmek için alanı olan bir doktora başvurmanız eğer sorun fiziksel değilse daha sonra psikolojik destek almanız daha uygun olacaktır. Sevgiler.
Görüşme Türü
Danışan Y... A... - 10 ay önce
Öncelikle iyi akşamlar, Daha önce 3 ay süre boyunca bir psikolog ile görüşme gerçekleştirmiştim. Bu durumu tam iyi anlayabilmek adına online ile yüz yüze arasındaki farkı anlatabilir misiniz? Size göre hangisi daha faydalı ve etkili olur? Şimdiden vakit ayırıp, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, online terapinin avantajı kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz bir ortamda, bulunduğunuz şehir, ülke fark etmeksizin kolayca dilediğiniz uzmana ulaşabiliyor olmanızdır. İnternet sağlayıcınızda problem yaşamadığınız sürece bir dezavantajı yoktur. Aksine bahsettiğim gibi online terapi hem konfor hem de terapi ücretleri açısından daha avantajlıdır. Bunlar dışında kalan süreç aynı şekilde ilerlemektedir. Hem kendi danışanlarımla olan deneyimim hem de çeşitli uzman arkadaşlarımın geribildirimleri doğrultusunda her iki terapi türünün de verimliliğinin aynı olduğunu söyleyebilirim. Sevgiler...
İngilizce çift terapisi
Danışan Sahsi - 11 ay önce
Eşim yabancı oldugundan dolayi ingilizce çift terapisi almak istiyoruz. İngilizce çift terapisi sunuyor musunuz? Acaba haftasonlari duzenli olarak musaitliginiz var mi? Daha once bu website uzerinden hizmet aldigim iki terapistim kisisel sebepleri ile buradan verdikleri hizmetlerine son verdiler ne yazik ki. bu website uzerinden ne kadar sure daha devam etmeyi dusunuyorsunuz? Cok tesekkurler.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba normalde İngilizce çift terapisi yapıyorum fakat yakın zamanda bir iş değişikliği yapacağım için yeni danışan kabulü yapamıyorum. Başka uzman arkadaşlara başvurmanız sizin için daya uygun olacaktır, sevgilerimle.
Esim icin inglizce terapi
Danışan Sorge - 12 ay önce
Selamunaleyküm, ben yurt disinda yasiyorum. Esimin yeterli türkcesi yok. Esim Sosyal Fobi ve Özgüven ve Yeterlilik Sorunları oldugunu düsünüyor. Inglizce terapi ariyoruz, sizin Inglizce veya Almanca terapi verme durumunuz varmi? Varsa cok seviniriz, yoksa bu iki dilden birini bilen is arkadaslariniz varmi bu platformda? Saygilar
Uzman
Uzmanın Cevabı: Aleykümselam. Malesef ingilizce veya almancayı akıcı olarak konuşamıyorum. Konuşan iş arkadaşlarım da yok. Üzülerek yardımcı olamayacağımı bildiriyorum. İlginiz için teşekkürler.
Terapi Almaktan Çekiniyorum
Danışan F... D... - 17 ay önce
Hocam merhaba ben gerçekten terapi almak istiyorum ama bir türlü kendimi bu duruma hazırlayamıyorum. Sanki beni bir şey bağlıyor yok diyorum ben deli değilim terapi alamam ne yapcam hocam
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, bazen insanlar çok zorlandıkları süreçlerden geçebilirler bu doğrultuda kaybolmuş hissetmeleri çok doğaldır. En güzel şifa bulma yöntemlerinden biri de terapidir. Profilimden randevu alarak bu sürecinize ilk adımı atabilirsiniz.
Tanı konulmasını istiyorum
Danışan Z... O... - 19 ay önce
Gün içerisinde ruh hali dalgalanmaları yaşıyorum(çok üzgün hissediyorum bir anda çok mutlu oluyorum bir anda çok öfkeleniyorum). Aynı şekilde sevdiklerim ve diğer birçok insan hakkındaki düşüncem de bu şekilde uç noktalarda değişiyor (mesela kardeşimin dünyanın en iyi insanı olduğunu düşünüyorum ve bir anda onun yüzünden ailemin beni sevmediğini bile düşünebiliyorum.) Bu ruh hali dalgalanmaları insanlarla olan ilişkimi, psikolojimi hatta genel sağlımı bile kötü şekilde etkilemeye başladı. Tanı konulmasını ve tedavi olmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, bu şekilde tanı konulması doğru ve etik değildir. Sorunları ve sorunların temellerini anlamak önemlidir. Terapi bir süreçtir ve bu süreçte sorunlar anlaşılıp bir terapi planı yapılarak ilerlenir. Bahsettikleriniz danışanlarla çalıştığım sorunlar arasında yer almakta. Eğer randevu alırsanız terapi sürecine başlamamız mümkündür.
psikiyatristim
Danışan D... U... - 20 ay önce
6 aydır duygu durum bozukluğu ve dehb için ilaç tedavisi görüyorum. psikoloğum beni komorbid dehb, anksiyete ve depresyon şüphesi ile psikiyatriye yönlendirmişti. son seansımızda psikiyatristim bana bütün problemlerimin güçsüz duygu regülasyonumdan kaynaklandığını ve bir "hastalığın" ya da işte problemin olmadığını düşündüğünü söyledi. teşhis almak bana çocukluğumdan beri süre gelen ani duygu durum değişimleri, depresyon, kendine zarar verme, bağımlılık, dikkat dağınıklığı, dissosiyasyon gibi septomlarımın sebepleri ve çözümleri olduğunu hissettirmişti ama şu an bunların benim üzerindeki etkilerinin küçümsendiğini ve görmezden gelindiğini hissediyorum. psikiyatristim haklı mı abartıyor muyum yoksa başa birisiyle mi görüşmeliyim?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilaç tedavisi görseniz dahi bir psikolojik danışmanlık süreci çoğu zaman daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Etkileri, küçümsenmek veya herhangi başka bir düşünceye bağlı olmaksızın bir uzmanla görüşme sağlayabilirsiniz. Bu süreci benimle yürütmek isterseniz randevu oluşturabilirsiniz. Bu yolu birlikte yürütmeyi çok isterim. Sevgilerimle. :)
Metakognitif terapi
Danışan R... Ç... - 24 ay önce
Merhaba Metakognitif t. Kaç seanstan oluşuyor ve ücreti nedir acaba
Uzman
Uzmanın Cevabı: Birkaç ay sürer genellikle danışanın süreç içerisindeki tepkilerine göre artıp azalabilir. Ücreti seans başı 200₺dir