Hiç terapi almadım

S... Ö... - 5 ay önce
Merhaba, Daha önce hiç terapi almadım. Sürecin nasıl işleyeceğini bilmiyorum. Terapi, uzun zamandır düşündüğüm ve ertelediğim elzem bir durum benim için. Yurtdışına gideceğim ve gitmeden bir destek almayı düşünüyorum. Bu yüzden terapiye başlayıp başlamamaya karar vermek istiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
Onur KAYA
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Tam olarak probleminizi bilmiyorum. Terapi süreci probleminizin büyüklüğüne, sizin kendinizi bize açma düzeyinize ve söylenenleri uygulama düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Terapi sürecine dair bir sayı vermek mümkün değildir. Ancak, ortada bir problem varsa bu problem büyümeden terapi almanız daha yararlı olacaktır. Ve sadece problemin varlığında terapi almalısınız diyemem. Ortada henüz bir problem yokken de terapi almak sizin kendinizi keşfetmenize ve karşılaşacağınız problemleri kolayca aşmanıza yardımcı olacaktır. Sevgilerimle.
Onur KAYA
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri