psikiyatristim

D... U... - 20 ay önce
6 aydır duygu durum bozukluğu ve dehb için ilaç tedavisi görüyorum. psikoloğum beni komorbid dehb, anksiyete ve depresyon şüphesi ile psikiyatriye yönlendirmişti. son seansımızda psikiyatristim bana bütün problemlerimin güçsüz duygu regülasyonumdan kaynaklandığını ve bir "hastalığın" ya da işte problemin olmadığını düşündüğünü söyledi. teşhis almak bana çocukluğumdan beri süre gelen ani duygu durum değişimleri, depresyon, kendine zarar verme, bağımlılık, dikkat dağınıklığı, dissosiyasyon gibi septomlarımın sebepleri ve çözümleri olduğunu hissettirmişti ama şu an bunların benim üzerindeki etkilerinin küçümsendiğini ve görmezden gelindiğini hissediyorum. psikiyatristim haklı mı abartıyor muyum yoksa başa birisiyle mi görüşmeliyim?
Merve ÜNAL
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilaç tedavisi görseniz dahi bir psikolojik danışmanlık süreci çoğu zaman daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Etkileri, küçümsenmek veya herhangi başka bir düşünceye bağlı olmaksızın bir uzmanla görüşme sağlayabilirsiniz. Bu süreci benimle yürütmek isterseniz randevu oluşturabilirsiniz. Bu yolu birlikte yürütmeyi çok isterim. Sevgilerimle. :)
Danışan
psikoloğuma da devam ediyorum ancak kendisi tatilde ve bu konuda biriyle görüşme ihtiyacı hissettiğim için size sormak istedim. sorumun cevaplandığını hissetmiyorum ama vaktiniz için teşekkürler
Merve ÜNAL
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar