2. Terapiyle İlgili
  3. Terapiyi sonlandırmak

Terapiyi sonlandırmak

Masum - 2 yıl önce
Merhaba ben yaklaşık 7-8 aydır terapi alıyordum. Baya iyi gelmişti. Fakat sonra artık iyi olduğum için terapiyi sonlandırdık ama bu bana iyi gelmedi. Terapiyi sonlandırınca duygusallığa kapıldım. Çok üzülüyorum, sanırım terapi sonlandıktan sonra bu oluyormuş yas süreci gibi. Fakat bu süreç normal midir? Bunu nasıl atlatabilirim bilmiyorum? Çok boşluk oluştu. Sanki bir boşluktayım.
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, Terapiyi sonlandirma sureci asamali olarak gerceklestirilmektedir. Seansların arasi kademeli olarak uzatılır ve surec sonlandırılır. Sizin de söylediğiniz gibi bu bir ilişkinin sonlanışı yas tutmaya neden olabilir. Ancak sürecin sonlanması terapistinizle ilişkinizin tamamen bittiği anlamına gelmez tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kendisiyle iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz. Kendisiyle iletisime gecip bu hislerinizi paylasirsaniz en iyi cevabi size terapistinizin verebileceğini düşünüyorum.
Silinmiş UZMAN