1. Uzman
  2. Aleyna ÖZATEŞ
Aleyna ÖZATEŞ

Aleyna ÖZATEŞ

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 180
Yüz Yüze Terapi
süre 60 dk
ücret 350

Hakkında

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Aleyna Özateş. Lisans eğitimimi Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (İngilizce) bölümünde tamamladım. Lisans eğitimim devam ederken bir çok özel okul ve danışmanlık ofislerinde stajlarım devam etti. Aynı zamanda Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Oyun Terapisi gibi eğitimlerimi lisans eğitimim devam ederken tamamladım. Moxo Dikkat Testi Uzmanlık eğitimimi yakın zamanda tamamladım ve uygulamaktayım. 2 yıl özel okul Psikolojik Danışman deneyimim mevcut ve şu anda aktif online/yüzyüze danışan görmekteyim. Sıklıkla görüştüğüm danışanlar Yetişkin/Ergen bireyler. Benimle her zaman iletişime geçebilirsiniz görüşmek üzere.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bireysel Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Bireylerin kendilerini psikolojik olarak rahat hissetmedikleri ya da kişinin kendini tanıması, duygusal zorlanmalarının üstesinden gelebilmesi, kararlar alabilmesi adına bir danışan tarafından yardım alma sürecinde Bireysel Danışmanlık hizmeti devreye girer.


Online Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Danışmanlık ve terapi yöntemlerinin belirli etik kurallar çerçevesinde internet üzerinden uygulandığı bir danışmanlık/terapi yöntemidir.

Bu süreç de diğer bilimsel danışmanlık ve terapi yöntemleri gibi aynı derecede etkili olup, fayda sağlamaktadır. Yüz yüze danışmanlıkta olduğu gibi birçok terapi yöntemi online olarak da gerçekleştirilir. Yüz yüze danışmanlıktan süre, sonuç ve etkinlik olarak farklılık göstermemektedir.


BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ NEDİR?

Bilişsel Davranışçı terapi kişinin olumsuz düşünce kalıplarını farkedip, duygu ve davranışlarının değişimini sağlamayı amaçlayan ve bu değişimi sağlamak için yöntemleri bireye öğreten bilimsel bir terapi alanıdır.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ KİMLERE UYGULANIR?

Anksiyete Bozuklukları, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Sosyal Kaygı, Davranış Problemleri, Sınav Kaygısı, Tikler, Panik Bozukluk gibi psikiyatrik ve psikolojik rahatsızlıkları olan çocuk, genç ve yetişkinlerde uygulanabilir.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ NE ZAMAN UYGULANIR?

Bu terapi yöntemi bireyin düşünce ve davranışlarındaki olumsuzlukların yaşamını işlevsiz hale getirdiği süreçler de uygulanır.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ KAÇ SEANS SÜRER?

Terapi süresi bireyin geliş problemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan 2-3 değerlendirme seansı sonrası sürecin ne kadar süreceği konusunda danışan ve terapist birlikte bir yol çizebilmektedir. Bir çok danışan için 10-12 seans gibi bir süre problemi çözüme ulaştırmak için yeterli olurken, bazen 1 yılı aşkın bir süre gerekebilir.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİNİN SEANS SÜRESİ KAÇ SAATTİR?

45 dakika ile bir saat arasında sürmektedir.


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) Ergen (12-18) Çift & Partner LGBT+ Çocuk (6-12) Aile ve Çift Okul Öncesi Çocuk (0-6) Aile

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Gestalt Terapi Oyun Terapisi

Eğitimler

Bahçeşehir Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Bahçeşehir Üniversitesi - 15.1.2019 Çözüm Odaklı Terapi - Bahçeşehir Üniversitesi - 19.1.2018 Moxo Dikkat Testi - Moxo Türkiye - 18.12.2020 Oyun Terapisi - Bahçeşehir Üniversitesi - 5.1.2021

Danışan Yorumları