1. Uzman
 2. Arda YÜKSEL
Arda YÜKSEL

Arda YÜKSEL

Psikolog

Uzmanlıklar: Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Herkese merhaba ben Psikolog Arda Yüksel! Girne Amerikan Üniversitesi'nden onur öğrencisi olarak 2021 yılında mezun olarak lisans eğitimimi tamamladım. Aynı zamanda ikinci üniversitede öğrenimime devam ederek Sosyoloji bölümünü okumaktayım. Öğrenim sürem boyunca birçok seminere katıldım ve gönüllü staj yaparak mesleğim hakkında eksiklerimi tamamlamaya çalıştım. Uzunca bir süre boyunca psikoloji yazıları yayımlanan bir internet sitesinde gönüllü yazarlık yaparak psikolojiyle ilgili pek çok yazı kaleme aldım ve aynı sitede editörlük görevi üstlendim. Şu anda da özel bir kurumda psikolog olarak çalışıp insanlara hizmet vermekteyim. Öğrencilik süremde ve mezuniyetten sonraki süreçte pek çok eğitime katıldım ve eğitimler almaya devam ediyorum. Aldığım eğitimler arasında Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Kriz ve Yas Terapisi Eğitimi, Psikolojik Travma Eğitimi, Beden Dili Eğitimi, MMPI testi uygulayıcı eğitimi ile Yetişkin testleri uygulayıcı eğitimi bulunmaktadır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikolojik terapi sürecinin asla ertelenmemesi gereken bir süreç olduğuna inanmaktayım. Ertelenen her yeni günde sorunlarımız dağdan yuvarlanan küçük bir kar topu gibiyken gün geçtikçe çığa dönüşür ve müdahale edilmesi bir hayli zorlaşır. Sorunlarınızın ne kadar erken farkına varırsanız çığın oluşumunu engelleyip ruh sağlığınızı korumuş olursunuz.


Seanslarımızda sorunların çözümüne odaklanıp hayatımızın güzel yanlarına odaklanarak işlevselliğinizi en üst düzeyde tutma çabası gütmekteyim. Çözülemeyen sorun yoktur; halı altına süpürülüp yok olduğu varsayılan sorunlar vardır ve bu sorunlar er geç ortaya çıkarak bireyin yaşamında olumsuzluklara sebep olur.


Seanslarımız ortalama 45-50 dakika sürmektedir. Süre size bağlı olarak artabilir ve azalabilir, net bir sınır yoktur. Seans sırasında konuşulanlar etik kurallar çerçevesinde uzman ve danışan arasında kalmakta ve üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Seanslarımıza yön veren konular sizin bana anlatmak istediklerinizle başlar ve terapötik ilişki kurulduktan sonra ortak çaba ile devam eder. Amacım sizin gündelik yaşantınızda sorunlarınızın üstesinden gelip işlevselliğinizi arttırmak ve gelecekteki yaşantınızda hayatınızın etkili ve aktif olarak devam etmesini sağlamaktır.


Çalıştığım alanlar:

 • Depresyon
 • Kaygı bozuklukları
 • Fobiler
 • Kriz Yönetimi
 • Özgüven Sorunları
 • Aile ve Çevre sorunları
 • Yas Süreci
 • Sınav Kaygısı
 • Ergenlik Sorunları
 • Kişilik Bozuklukları

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Girne Amerikan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü - 7.2.2021 Geçmişin Günümüzdeki İzleri: Psikolojik Travma Eğitimi - Süreç Akademi - 25.3.2022 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 17.12.2020 Travma Ve Psikososyal Destek Eğitimi - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 16.10.2021 Online Beden Dili Eğitimi - Ev Okulu Derneği - 4.3.2021 Online Zeka Ve Akıl Oyunları Eğitimi - Ev Okulu Derneği - 4.3.2021

Danışan Yorumları