1. Uzman
  2. Aybüke KURT
Aybüke KURT

Aybüke KURT

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 420
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 480

Hakkında

Merhabalar, 2014 yılında FMV Işık Üniversitesi'nde başladığım psikoloji lisans eğitimimi başarıyla tamamlamış bulunmaktayım. Ardından uzmanlığımı alabilmek adına Üsküdar Üniversitesi'nde başladığım klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans eğitimimi de onur derecesi ile tamamlayarak uzman klinik psikolog unvanını almaya hak kazandım. Eğitimlerim sırasında ruh sağlığı alanında bir çok devlet hastanesinde ve özel hastanede aynı zamanda anaokulu ve üniversite gibi farklı eğitim kurumlarında staj yapma, çalışma ve sahaya aktif şekilde katılım sağlayabilme imkanı buldum. Şuanda ise kendi özel kliniğimde danışanlarımı görmekteyim ve aynı zamanda online olarak da psikoterapi hizmeti vermekteyim. 14 yaş ve üzeri ergenler ile, yetişkinler ve aynı zamanda çiftler ile tüm psikolojik ve psikiyatrik bozukluklar üzerinde çalışmaktayım. Bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik terapi, aile ve çift terapisi ve bir çok yetişkin ve ergen testi üzerinde de yetkinliğe sahibim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhabalar,

Terapi süreci kişinin parmak izi kadar bireysel ve biricik bir süreçtir. Çünkü içerisinde sadece danışanı barındırır, her danışan ise yeni bir dünyadır. Süreç danışan seansa ne getirir ise o şekilde ilerler.

Terapi kişinin kendi iç yolcuğuna çıkma serüvenidir, terapist ise bu yolculukta kendisine profesyonel bir eşlikçidir.


İlk seans karşılıklı tanışma ve süreç boyunca ele alınması planlanan başlıkların çıkarılması ile geçecektir, sonraki seanslar ise bu başlıklar doğrultusunda ilerlemektedir.

Seanslar başlangıçta genellikle haftada 1 şekilde gerçekleşmektedir, bu sürecin başlangıçta sağlam bir zemine oturabilmesi için önemlidir. Sonrasında gerekli görüldükçe bu aralık açılarak 2 haftada 1 veya ayda 1 şeklinde kontrollere geçilmektedir, ancak mevcut soruna ve danışanın talebine göre seans aralıkları ile ilgili farklı bir düzenleme de uygulanabilmektedir. Seans süresi 50 dakika şeklindedir.

Seansların ne kadar süreceği ile ilgili bir bilgilendirmeyi başta yapmak doğru değildir, bu sorunun ne kadar kökten geldiğine, danışanın terapiye olan uyumuna, danışan ve terapistin kurduğu terapötik bağa ve daha bir çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Ancak terapi süreci mevcutta bir sorun olmadığında da kişinin yaşantısında haftada sadece 1 saat tamamen kendisine ayırdığı, kendi içine döndüğü ve kendine yönelik farkındalığını arttırdığı bir içsel yolculuk olması nedeni ile herhangi bir zaman diliminde sonlanmak durumunda da değildir, belirli aralıklarla her zaman yaşantınıza eşlik edebilir.

Terapi esnasında kullanılan ekoller danışanın getirdiklerine bağlı olarak seçilmektedir.

Süreç içerisinde gerekli görüldükçe haftalık takibi sağlanan ev ödevleri, belirli çalışmalar ve egzersizler verilebilir, aynı zamanda gerekli görüldükçe tarafımdan psikolojik testler uygulanmaktadır.

Seanslar İstanbul ili Kavacık/Beykoz bölgesinde bulunan kliniğimde veya sosyal platformlar aracılığı ile online şekilde gerçekleşebilmektedir.

Terapi süreciniz her zaman unvanı ‘psikolog’ olan bir uzman tarafından yürütülmelidir.


Daha detaylı bilgi için dilerseniz;

0(541)’110’22’10 numaralı telefonumdan

Ulaşabilirsiniz.

Çalışma Grupları

Çift & Partner Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Eklektik Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Davranışçı Terapi Analitik Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Eklektik Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Bütüncül Psikoterapi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Davranışçı Terapi Psikodinamik Aile Terapisi Pozitif Psikoloji Danışan(Birey) Merkezli Terapi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Sistemik Aile Terapisi

Eğitimler

Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Fmv Işık Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Henüz sertifika bilgisi girilmemiş.

Danışan Yorumları

Memnunum

(*)(*)(*)(*)(*)
N... Ş... - 4 ay önce
Kendisi sadece hı hı evet anlıyorum diyerek dinleyen psikologlardan değil, çok aktif şekilde iletişim halinde geçiyor seanslar. Daha önce başka psikologlardan da terapi almıştım ama ilk kez bu kadar memnun kaldım teşekkür ederim hocam.

Çok tavsiye

(*)(*)(*)(*)(*)
B... A... - 4 ay önce
Terapi benim hayatımda hep düşündüğüm, ancak bahanelerimle bir türlü başlayamadığım bir olguydu. Terapist seçimi de çok büyük bir etkendi, sertifikalarla vs danışman olan biri değil güvenilir profesyonel eğitimli ve uzmanlığını almış bir psikologla sürecimi yürütmek istiyordum. Çünkü kendisine kendimi emanet edecektim. Aybüke hanımın bir kaç platformda çok içten şekilde önerildiğine şahit olmuştum ve iyice araştırıp artık çok zorlandığım bir günde randevu aldım. İlk seansta da kendisini tanıdıktan sonra işini beğendiğimden ve güzel bir uyum yakaladığımızdan ötürü doğru karar olduğuna emin oldum. Şimdi 4 ayı geride bıraktık ve iyiki diyorum. Başlamayı düşünen herkese gönülden tavsiye ederim.

Teşekkürler:)

(*)(*)(*)(*)(*)
E... E... - 8 ay önce
Aybüke hanıma bu site aracılığı ile ulaştım kendisine yurt dışından bağlanıyorum. O kadar ihtiyacım varmış ki biraz durmaya düşünmeye kendimi dinlemeye ve anlamaya, yaşadığım sorunların gerçekten kökenine inmeye. Aybüke hanım da bu süreçte çok güzel bir yol gösterici oluyor bana. Teşekkürler.
Toplam 34 yorum. Tümünü Gör