1. Uzman
  2. Ayça SAATÇI
Ayça SAATÇI

Ayça SAATÇI

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, Sosyal Fobi
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, Sosyal Fobi
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 650

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog Ayça Saatçı. Lisans eğitimimi İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde tamamladıktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesinde ve İstanbul Gedik Üniversitesinde yüksek lisans yapmaya başladım. Lisans eğitimim süresince ve sonrasında pek çok eğitim aldım. Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisans yapmaya başlamamla çok sayıda danışan gördüm. Bununla birlikte bilgilerimi sürekli güncel tutmak için okul dışı eğitim-seminerlere katılmaya ve alandaki faaliyetlerimi sürdürmeye devam ediyorum. Bunlardan bazıları Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Sanat Terapisi, Şema Terapi, Aile Çift Danışmanlığı ve İlişki Uzmanlığı eğitimidir. Bütün bu bilgilerin yanı sıra ''hakkında'' kısmına yazabileceğim aslında en önemli şey yaptığım işi çok seviyor ve önem veriyor olmamdır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi, istediğimiz bütün konuları konuşabileceğimiz bir süreçtir. Terapiye başladıktan sonra psikologla güven ilişkisinin oturmasıyla birlikte belki de kimseye anlatılamayan hayat deneyimleri konuşulur. Bu hayat deneyimleri biricik kişiye özeldir ve bazen de yükü ağır gelir. Kafanızdan atamadığınız düşüncelerin olduğu bu gibi durumlarda bir psikolog olarak buradayım.


Öngörüşme dediğimiz ilk seansımızda sizin hakkınızda olabildiğince fazla bilgi edinmek istediğim için 1 saatten fazla sürebilmektedir. Sonraki seanslarımız 50 dakika sürmektedir. Seanslarımızın sıklığı normalde haftada 2 olmakla birlikte genelde danışanlarımla konuştuktan sonra ortak bir karara varırız, vakit gibi bazı problemler olduğu taktirde haftada 1 seans şeklinde ilerlemekteyiz.

ÇALIŞMA ALANLARIM

-Sosyal fobi

-Anksiyete (kaygı) bozuklukları

-İlişki ve evlilik problemleri

-Cinsellikle ilgili sorunlar ve cinsel gelişim

-Obsesif kompulsif bozukluk (OKB)

-Panik bozukluk

-Depresyon

-Öfke problemi/krizleri

-Bağlanma sorunları

-Beden dismorfik bozukluk

-Fobiler

-Öfke kontrolü

-İntihar düşüncesi

-Yeme bozuklukları

-Uyku sorunları

-Yetersizlik ve değersizlik düşüncesi

-Travma ile ilişkili bozukluklar

-Özgüven problemi

-Kendini tanıma

-Öz şefkat

-Boşanma

Çalışma Grupları

Çift & Partner Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) LGBT+ Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) EMDR Davranışçı Terapi Şema Terapi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Sanat Terapisi Analitik Terapi

Eğitimler

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Aktif Psikoloji - 15.7.2021 Aile Ve Çift Danışmanlığı - Sarı Psikoloji - 13.10.2021 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 5.5.2020 Hipnoterapi Semineri - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 23.3.2019 Freudyen Rüya Yorumları Semineri - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 11.5.2020 Epilepsi Semineri - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 28.3.2018 Sanat Terapisi Eğitimi - Gedik Üniversitesi - 6.7.2022 Grup Terapisi Eğitimi - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 7.4.2020 Emdr - Aktif Psikoloji - 7.7.2021 Narsisizm Semineri - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 28.4.2018 Klinik Testler Uygulayıcı Eğitimi - Dernek - 14.3.2019

Danışan Yorumları

Milestones

(*)(*)(*)(*)(*)
Irma - 33 gün önce
Her seans kendimi daha iyi anlamami sagliyor, Ayca hanim samimiyetinizi guvenle percinleyen bir tutumla seanslarimizi aydinlatiyor. Kendisine cok minnetarim.

Çok doğru bir tercih

(*)(*)(*)(*)(*)
Yuvasız Kuş - 52 gün önce
Psikoterapiye bu uzman sayesinde bir adım önde başladım. İlk seansımız bile beni büyük ölçüde aydınlattı. Oldukça nazik, güler yüzlü bir hanımefendi. Çok doğru bir tercih yapmışım.

Ruhumu rahatlattı

(*)(*)(*)(*)(*)
Yumi - 5 ay önce
Ruhumu rahatladı iyi ki tanıştım. Çok güler yüzlü ve sizi anlayan birisi. Mutlaka şans vermelisiniz zaten ilk 10 dk doğru seçim yaptığınızı anlayacaksınız.
Toplam 11 yorum. Tümünü Gör