1. Uzman
  2. Ayşe Beyza ARIK
Ayşe Beyza ARIK

Ayşe Beyza ARIK

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 450

Hakkında

Merhaba, 2015 yılında başladığım İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2019 yılında onur derecesi ile mezun oldum. 2019’ da başladığım Karasu Özel Afşin Bey Koleji'nde Okul Psikoloğu görevinden 2021 Haziran ayında ayrıldım. 2023 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını bitirdim. Zorunlu alan stajımı İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yaptım. Sivil toplum kuruluşu stajımı ise Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Klübü'nde gerçekleştirdim. Gönüllülük esas alınarak lisans sürecimde Hastane Destek Gönüllüsü ve Çocuk Etkinlik Gönüllüsü olarak KAÇUV'da, Daire 9 projesiyle Darülaceze kurumunda, Nar Harekatı Projesi ile Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası'nda aktif rol aldım. Almış olduğum eğitimler kapsamında ruh sağlığı alanında danışanlara hayatlarındaki sorunlar için çözümler üretmeyi, bu çözümleri hayatlarında kalıcı hale getirip onlara destek sağlamak istiyorum. Online terapi hizmeti vermekteyim. Saygılarımla,

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhaba,

Bireysel terapisi hizmeti veriyorum.

Seanslarımda Bilişsel Davranışçı Terapi odaklı terapi hizmeti sağlıyorum.

İlk seans öncesinde danışanıma bilgilendirilmiş onam formu gönderiyorum. Bu nedenle benden terapi hizmeti alan kişilerin (*****) mail adresime danışmanlık hizmeti aldığını belirten bir mesaj atmasını istiyorum.

Her kişi özel olduğu ve her kişinin probleminin kaynağı farklı olduğu için seans sayısı kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ortalama seans süresi 50 dakikadır, fakat o haftanın gündemine göre seans süresi 35-55 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Burada online terapi hizmetine ek olarak Sakarya'nın Karasu ilçesinde de yüz yüze terapi hizmeti vermekteyim. Yüz yüze Terapi hizmeti alamak isteyen danışanlar mail atarak randevu adresi talebinde bulunmalıdır.


Çalışma Alanlarımdan Bazıları

-Depresyon

-Yaygın Anksiyete

-Ergen Terapisi: Sınav Kaygısı, Öğrencilerle Rehberlik Çalışmaları

-Ergenlik Dönemi Sorunları

-Performans Kaygısı

-Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar

-Çocuk Eğitimi ile İlgili Sorunlar

-Kaygıyla Giden Bozuluklar

-Panik atak

-Tüm Fobi Çeşitleri

-Sosyal Kaygı,

-Travma Sonrası Stres Bozukluğu

-Obsesif Kompulsif Bozukluk

-Yeme Bozuklukları (Bulimia nervoza- Tıkanırcasına yeme bozukluğu)


İletişim

Mail: *****

İnstagram: *****/


Bilgilendirme

Seansa gelmemeniz söz konusu olduğunda, seans saatinizden en az 24 saat öncesine kadar seansınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Danışan(Birey) Merkezli Terapi

Eğitimler

İstanbul Arel Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Medipol Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları - Datem - 22.8.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Logos Psikoloji - 25.4.2021 Masal Terapi - Samsun Üniversitesi - 21.3.2021 Pandemi Ve Sonrasında Okul Fobisi Ve Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı - Yeşilay - 22.8.2020 Pedagojik Formasyon - Maramara Üniversitesi - 20.6.2019 Travma Sonrası Stres Bozukluğu - Datem - 27.6.2021 Kaygı İle Giden Bozukluklar ;panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Kaygı - Datem - 13.6.2021 Yeme Bozuklukları - Datem - 1.8.2021 Yaygın Kaygı Bozukuluğu - Datem - 18.7.2021 Depresyon - Datem - 18.7.2021 Obsesif-kompülsif Bozukluk - Datem - 4.7.2021 Deprem Travması İçin Kontrol Odaklı Davranış Terapisi - Datem - 26.2.2023

Danışan Yorumları

İlk Seans, Muhteşem Uyum :)

(*)(*)(*)(*)(*)
R... K... - 16 ay önce
Ayşe Beyza Hanım ile ilk seansımızdı. Yöneltmiş olduğu doğru ve yerinde sorular ile sorunlarımın kaynağına yaklaştık. Seans anında vermiş olduğum cevaplar üzerine sorunum ile ilgili bilgilendirmeleri, tavsiyeleri çok rahatlatıcıydı. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve doğru bir terapi için herkese öneriyorum. Bir daha görüşmek üzere Ayşe Beyza Hanım, Sevgilerimle :)
Toplam 1 yorum.