1. Uzman
  2. Bekir ÖZMEN
Bekir ÖZMEN

Bekir ÖZMEN

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 600
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 600

Hakkında

Merhaba Ben Psikolojik Danışman Bekir ÖZMEN Lisans eğitimimi Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimim devam ediyor.. 24 yıldır Psikolojik danışmanlık yapıyorum. Askerlik hizmetimi psikolojik danışman olarak zaman zaman GATA askeri hastanesi psikiyatri servisi ile iletişim halinde yaptım. Aynı zamanda çeşitli eğitim, seminer ve kongrelere katılarak bilgilerimi sürekli güncel tutmaya çalıştım. Çalıştığım diğer alanlar: Sosyal kaygı, sınav kaygısı, öfke yönetimi, mükemmeliyetçilik, özgüven problemleri, stres yönetimi, fobiler,obsesyon ve kompulsiyonlar,Dikkat Testi,Otizm Spektrum Bozukluğu, DEHB, Özel Öğrenme Güçlüğü,Çocuk ve Ergenlerde dikkat, Dürtü kontrol sorunu ve DEHB konusunda test uygulandıktan sonra 20 seans uygulanmaktadır. Çocuk korkularına yönelik 13 seanslık program uygulanmaktadır. Türk Psikolojik Danışma Rehberlik Derneği ve Psikoterapi Enstütüsü Üyesiyim.Yüz yüze ve online hizmet veriyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu, OKB, uyku bozukluğu, dikkat eksikliği, çift ve aile görüşmesi, sınav kaygısı, özgüven sorunları alanında çalışıyorum. BDT uyguluyorum ve yüz güldürücü sonuçlar alıyorum. Görüşmelerimizi yüz yüze ya da online olarak gerçekleştiriyorum. Yetişkin bireysel görüşmelerimiz 45 dakika sürmektedir. Çift ve aile görüşmelerimiz 60-90 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Beraber çalışmaya karar verdiğimiz takdirde ilk görüşmemizde sizden bilgi toplanır, sizin getirdiğiniz konuya göre çalışma ekolümüz belirlenir. Daha sonra süreç üzerinde çalıştığımız konulara göre şekillenir. Her danışan ve getirdiği konular farklı olduğundan dolayı her danışanımla izlediğim yol da farklıdır ve seans sayısı da danışanlarımın ihtiyacına göre şekillenir. Danışma süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için 10 dakikalık ücretsiz ön görüşme için bana ulaşabilir, aklınıza takılan sorularınızı sorabilirsiniz.


Bu süreç danışan ile danışmanın işbirliği ile gerçekleşmektedir. İlk iki görüşmelerimiz değerlendirmeye olup danışanı tanımaya yöneliktir. Bu süreçte danışanın detaylı öyküsü alınır, seans gündemi belirlenir. Daha sonraki seansların ilerleyişi duruma göre uygulanacak yöntemin anlatımı ve çeşitli tekniklerin kullanımı doğrultusunda ilerlenir. Her insan biricik ve özeldir. Toplamda kaç seans süreceği kişiden kişiye değişmektedir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Oyun Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi

Eğitimler

Atatürk Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Çocuklarda Anksiyete Bozukluğu Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Yöntemler - Meb - 1.4.2009 Temel Yetenekler Testi Formatör Yetiştirme Kursu (7-11 - Meb - 31.3.2003 Bağımlılıkla Mücadele Kursu - Meb - 6.4.2021 Özel Eğitim Farkındalığını Arttırma Kursu - Meb - 2.10.2017 Temel Yetenekler Testi (tyt) Kullanım Kursu (6-8) - Meb - 3.3.2010 Psiko Eğitim Programı - Meb - 14.5.2003 Travma Sonrası Stresle Başa Çıkma Semineri - Meb - 9.5.2016 Moxo Dikkat Testi - Moxo Türkiye - 1.11.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi Yapılandırılmış Eğitim - Bdt Derneği - 8.11.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitim - Bdt Derneği - 6.2.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri Eğitim - Bdt Derneği - 7.3.2022 Anksiyete Bozuklukları - Beck İnstıtute - 9.1.2022 5.türkiye Psikoterapi Zirvesine Katılım - Psikoterapi Zirvesi - 27.3.2022 Beck Yönelimli Kognitif Terapi İlkeleri Depresyon Tedavisinde Uygulanması Workshop - Cbtistanbul - 5.12.2021 Aile Danışmanlığı Eğitimi - Dumlupınar Üniversitesi - 9.5.2022 Oyun Terapisi Eğitimi - Dumlupınar Üniversitesi - 9.5.2022 Beck Yönelimli Kognitif Terapi Becerileri Klinik İlk Görüşme - Cbtistanbul - 8.10.2022 Beck Yönelimli Kognitif Terapinin Okb Tedavisinde Uygulanması Workshop - Cbtistanbul - 4.2.2023 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Çerçevesinde Mükemmeliyetçilik Atölye - Bdrt Derneği-hakan Türkçapar - 1.3.2023 Okb'de Erp (maruz Bırakarak Tepki Önleme)'nin Uygulanması - Cbtistanbul - 4.3.2023

Danışan Yorumları

İyi bir seanstı

(*)(*)(*)(*)(*)
Aika - 21 ay önce
Çok güzel bir seans oldu düşüncelerimi anladı ve kafama oturan güzel şeyler söyledi

Takdir

(*)(*)(*)(*)(*)
Frank - 23 ay önce
Güzel bir başlangıç için teşekkür ederim. Inşallah daha güzel seanslar olması dileğiyle.
Toplam 2 yorum.