1. Uzman
  2. Berre ÇELEBI
Berre ÇELEBI

Berre ÇELEBI

Psikolog

Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Tam burslu olarak yerleştiğim İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden fakülte beşincisi ve yüksek onur öğrencisi derecesi ile mezun oldum. Lisans eğitimim süresince eğitimime katkı sağlamak üzere Türk Kızılayı ve üniversitemdeki çeşitli yardım etkinliklerine katıldım. Aynı zamanda insanlarla iç içe olma fırsatı bulduğum ve iletişim becerilerimi geliştirdiğim farklı yarı-zamanlı/ tam-zamanlı işlerde çalıştım. Lisans eğitimimin üçüncü senesinde staj yapmaya başladım. İki yıllık bir süreç boyunca psikoterapi üzerine eğitimler aldım ve Hipnomeditatif Yeniden İşleme Terapisi üzerine eğitimlere ve makale çalışmasına dahil oldum. Şu an süpervizyon desteği ile yetişkin alanındaki seanslarımı Dost Psikoloji bünyesinde yürütmekteyim. Diğer yandan ilerleyen zamanlarda sağır ve işitme engelli bireylere de danışmanlık hizmeti vermek üzere Türk İşaret Dili eğitimlerimi almaya devam etmekte ve Türk İşaret Dili Genç Çevirmenleri Platformu üyesi olarak çeşitli çalışmalara katılmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi ortamı, danışanın dilediği her şeyi paylaşabileceği güvenli bir ortamdır. Terapi süreci, danışanın yaşadıklarını anlamayı, onun terapi ortamına getirdikleri üzerine çalışmayı içeren bir süreçtir. Hizmet verdiğim ekoller doğrultusunda danışanlarımın kendilerini ifade edebilmeleri için güvenli ortam sağlamakta ve onlarla interaktif bir ilişki kurmaktayım.• Bir seans süresi ortalama 50 dk’dır. Süreç boyunca seansların ne kadar devam edeceğine psikolog ve danışan ortak karar verir ve bu süre kişilere göre değişkenlik gösterebilir.

• Danışan ve psikolog arasındaki tüm konuşmalar ve danışan bilgileri ‘Gizlilik İlkesi’ne bağlı olarak saklı tutulacaktır. Üçüncü kişilerin erişimi yasaktır.

• Danışan ve psikoloğun ortak kararı ve danışanın onayı ile seanslar kamera ya da ses kaydına alınabilir. Süreç başlamadan önce bu konu danışanla görüşülecektir.

• Danışanların randevu taleplerini ve iptallerini en geç 24 saat öncesinden yapmaları ve terapiste bildirmeleri gerekmektedir.


Sürecin nasıl ilerleyeceğiyle ilgili daha detaylı bilgiler, onam formuyla danışana bildirilecektir.Eğitimlerim

Temel Düzey Psikoterapi Eğitimleri 500 Saat + Süpervizyon (Uzm. Klnk. Psk. Serdar Uğurses) 

* İrdeleyici Psikoterapi ve Güdülenme Sistemleri 

* Kendilik Psikolojisi ve Kendiliğin Gelişimi 

* Nesne İlişkileri Kuramı 

* Psikodinamik Psikoterapi 

* Travmanın Nörobilimsel Arka Planı 

* Öznelerarası Alan Yaklaşımı 

* Polivagal Teori ve Sosyal Bağlanma Kuramı 

* Somatik Deneyimleme Atölye Çalışması 

* Duygu Odaklı Bireysel Psikoterapi Atölye Çalışması 

* Duygu Regülasyon Teknikleri 

* Nefes ve Meditasyon Çalışmaları 

* Varoluşçu Psikoterapiye Giriş 

* Hipnozun Nörobiyolojik Temelleri ve Klinik Kullanımı 

* İleri Düzey Hipnoz Uygulamaları 

* Hipnomeditatif Yeniden İşleme Terapisinin Nörobilimsel Arkaplanı 


 

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Varoluşcu Terapi Sanat Terapisi Duygu Odaklı Terapi

Eğitimler

İstanbul Okan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Temel Düzey Psikoterapi Eğitimleri 500 Saat+ Süpervizyon - Dost Psikoloji - 1.1.2022 72 Saatlik Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi - Türk İşaret Dili Çevirmenleri Platformu - 22.6.2022 Sanat Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - Dr. Volkan Demir - 22.7.2022 Travma Ve Yas Danışmanlığı Eğitimi - Kln. Psk. Dr. Gizem Akcan - 22.7.2022 Travma Sonrası Stres Bozukluklarında Hipokampik Hacimsel Değişimler - Nöropsikolog Alkım Seven - 16.12.2018 Şiddetin Nöropsikolojisi - Nöropsikolog Alkım Seven - 16.12.2018 Terapide Rüya Analizi Eğitimi - Psk. Merve Özlem Hizar - 9.2.2022 Panik Atak Tedavisinde Bütüncül Yaklaşım - Dr. Hüseyin Doğan - 12.2.2021 Freudian Psikanaliz Ve Sinema - Yönetmen Tan Tolga Demirci - 11.4.2021 Özgüven Ve Sosyal Fobi - Kl. Psk. Beyhan Budak - 16.12.2018 Çocuklarda Ve Ergenlerde Beden İmgesi Yeme Ve Kilo Problemlerinin Önlenmesi Ve Etkin Müdahale Yöntemleri - Dr. Feyza Bayraktar - 16.12.2018 Act Gözüyle Bakış - Dr. İbrahim Bilgen - 9.12.2017 Nöropsikoloji - Nöropsikolog Alkım Seven - 9.12.2017 Cinsel Terapi - Dr. Kenan Eren - 9.12.2017 İş Hayatında İletişim - İsmek - 28.2.2019 Beden Dili - İsmek - 22.2.2019 Duygu Odaklı Bireysel Terapi/ Temel Ve İleri Düzey Uygulayıcı Eğitimi+ Süpervizyon - Klinik Psikolog Melike Feyza Ateş, Uzm. Klnk. Psk. Serdar Uğurses - 1.10.2022 Nöropsikoterapiler (psikoterapilerin Nörobilimi) Eğitimi - Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği- Nöroloji Uzm. Dr. Timur Yılmaz, Nörobilim Uzm. Psk. Selin Yiğit İpek - 28.11.2022

Danışan Yorumları