1. Uzman
  2. Bilgesu ERGEN KOCABIYIK
Bilgesu ERGEN KOCABIYIK

Bilgesu ERGEN KOCABIYIK

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Online Terapi
süre 40 dk
ücret 750
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 850

Hakkında

2013 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirdim. 2022 yılında özel yetenekli/üstün zekalı öğrenciler alanında Düzce Üniversitesi'nde Birleşik Üstün Yetenekliler Çalışmaları yüksek lisansımı tamamladım. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında Ege Üniversitesi’nde yüksek lisansıma devam ediyorum. Çocuk merkezli oyun terapisi, EMDR, pozitif psikoterapi ve bilişsel davranışçı terapi ile çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışıyorum. Bu çalışmalarıma ek olarak 7 yıldır özel yetenekli/üstün zekalı çocuklar ve aileleriyle çalışıyorum. Hem psikolojik destek hem de aileler için danışmanlık yapmanın yanında aile ve öğretmen eğitimleri veriyorum. Ayrıca dergilerde bilimsel makaleler yayınlayarak ve kongrelerde bildiri sunumları ile akademik çalışmalarıma devam ediyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi sürecinde ilk görüşme terapi alma nedeniniz ve sizi tanımakla için sorula sorularla geçer. Bu görüşme aynı zamanda yapılandırma seansıdır. Süreç nasıl ilerleyecek bilgi verilir. Sonraki görüşmelerde de sizi daha yakından tanımak ve size iç görü kazandırmak amaçlanır. Sonrasında amaçlarınız doğrultusunda uygun terapi ekolü ile sistematik bir şekilde terapi süreci ilerler. Hedeflenen amaçlarınıza ulaştığınızda da bu konuda beraber konuşup planlayarak terapi sürecini sonlandırırız. Terapi bir değişimi hedefler. Şuan hayatınızda memnun olmadığınız ve değiştirmek istediğiniz uygun bir hedef üzerinden ilerler. Bu sayede terapi sürecinin neresinde olduğunuzu, ne kal yol aldığınızı ve ne kadar yolunuz kaldığını anlayabiliriz.


Terapinin amacı sorun yaşadığınız konuda değişim yaratmak ve bundan sonra yaşayacağınız sorunlar için sizi daha güçlenmiş kılmaktır.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Pozitif Psikoloji EMDR Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Oyun Terapisi

Eğitimler

Düzce Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ege Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Emdr Terapisi - Davranış Bilimleri Enstitüsü, Dbe - 18.11.2016 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Davranış Bilimleri Enstitüsü, Dbe - 2.11.2023 Pozitif Psikoterapi - Worlds Assocation Of Positive Psychotherapy (wapp) - 10.11.2016 Resimlerle Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimi - Doç. Dr. Könül Memmedova - 17.5.2023 Çocuk Resimleri Analizi Ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi - Doç. Dr. Sultanberk Halmatov - 7.1.2016 Aile Ve Evlilik Terapisi - Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu - 17.8.2022 Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimi Eğitici Eğitimi (40 Saat) - İpa Projesi "a Chance To Teachers To Unwrap The Packages Of The Gifted" - 15.6.2022

Danışan Yorumları