1. Uzman
  2. Bubo DUYAN
Bubo DUYAN

Bubo DUYAN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 600

Hakkında

Yakın Doğu Üniversitesi (YDU) yüksek onur derecesiyle psikoloji bölümünü bitirerek psikolog ünvanına sahip oldum. Aynı dönemde Prof.Dr.Ebru ÇAKICI' dan pozitif psikoterapi danışmanlık eğitimi alarak pozitif psikoterapi danışman ünvanına sahip oldum. Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıklar Hastanesinde-kıbrıs çocuk kreşlerde- Mardim/Kızıltepe devlet hastanesinde gönüllü staj yaptım.Mardin/Kızıltepe Devlet Hastanesinde zorunlu stajımı tamamladım.Prof.Dr.Hakan Türkçapandan BDT eğitimi aldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


1. Süreç Yardım süreci, haftada bir kez 45 dakika olmak üzere planlanmıştır. Bu oturumlar boyunca ilk önce sorununuzu tanımlamaya çalışacağız, sorununuzun çözümüne yardımcı olabilecek unsurları keşfettikten sonra birlikte bir çözüm için ilerleyeceğiz.


2. Gizlilik ve Sınırları Sizinle ilgili tuttuğum kayıtlarla beraber, psikolojik danışma süresince, söylediğiniz herşey tamamen gizli tutulacaktır. Oturumlarda söylediklerinizi kişilerle kesinlikle paylaşmayacağım. Bununla birlikte, psikolojik danışma süreci kapsamında belirli “istisnai durumlar” için gizliliğin sınırları bulunmaktadır. Bu durumlarda gizliliği bozarak belirli adımları atmam zorunludur:  Sizin, “kendinize veya başka kişilere ciddi bir zarar verme ( örneğin kendinizin veya başkasının canına kastetme) niyetiniz/planınız olduğu yönünde,  Yakınınızın sizden tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalığı habersizce kapma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde sözlü veya yazılı açıklamada bulunmanız ya da bu yönde ciddi bir izlenim vermeniz durumunda, sizi ve diğerlerini korumak amacıyla konuyla ilgili kişilere durumu bildirmem hem genel psikolojik danışma etik ilke ve uygulama standartları hem de ülkemizdeki kanunlar (Türk Ceza Kanunu) açısından zorunluluktur.  Benzer bir durumda ceza ve hukuk davalarında ortaya çıkabilir; tanıklık celbi gelmesi halinde kanunen (Ceza Muhakemesi Kanunu) tanıklık yapmak zorunda kalabilirim.  Ayrıca, sizin yararınız için psikolojik durumunuza veya psikolojik danışma sürecine ilişkin bazı bilgileri aileniz ya da sizinle ilgili kişilerle sizin izniniz doğrultusunda paylaşmayı gerekli görebilirim.  Sonuçta hangi nedenle olursa olsun, sizinle ilgili bir bilginin başkasına açıklamam gerektiğinde, bu durumu önce sizinle görüşmem gerekir. Hangi bilginin, kime/kimlere, ne zaman ve nasıl açıklanacağını ortaklaşa belirler ve açıklama yapabilmek için sizin sözlü veya yazılı izninizi almam gerekir.


3. Olası Riskler Bu yardım süresince duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sizi sıkıntı, acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir

Çalışma Grupları

LGBT+ Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (65+) Çocuk (6-12) Çift & Partner Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Davranışçı Terapi Pozitif Psikoloji

Eğitimler

Yakın Doğu Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Henüz sertifika bilgisi girilmemiş.

Danışan Yorumları