1. Uzman
  2. Buket MINAK
Buket MINAK

Buket MINAK

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 850
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Lisans eğitimini Psikoloji alanında tamamladıktan sonra İstanbul Kent Üniversitesinde “Klinik Psikoloji” yüksek lisans bölümünü başarıyla bitirmiştir. Yüksek Lisans bitirme projesi “Bilişsel Çarpıtmalarda İlişki ve Evlilik Uyumu Arasındaki İlişkiler” dir. Lisans ve yüksek lisans öğrenimi görürken bir çok etkinlik ve seminerlere katılmıştır. Alanında uzman olan psiyatrist ve psikologlardan eğitimlerini almıştır ve mezun olduktan sonrada bu eğitimlerine devam etmektedir. İstanbul Cerrahpaşa Ruh Ve Sinir Hastalıkları Anabilim Dalında çocuk, ergen ve yetişkinlerle grup terapisi ve bireysel psikoterapi yapmıştır. Ardından özel bir klinikte süpervizör alarak danışanlarını görmüştür. Terapilerinde ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi yaklaşımlarını kullanmaktadır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapist, belirli bir psikolojik kuram çerçevesinde hastayı ele alır, o kurama dair terapitekniklerini kullanır (gerektiğinde birden çok psikoterapi türünün tekniklerinden faydalanır).

Psikoterapi seanslarımın süresi uygulanan psikoterapi türüne göre değişebilir. Bilişsel davranışçı terapinin ilerleyen seansları 30 dakika olabileceği gibi evlilik terapisi seansları 45-60 dakika kadardır. Genel olarak bireysel terapilerde 45 dakikalık görüşme süreleri uygun ve gereklidir. Görüşme sıklığı da psikoterapi türüne göre değişmektedir. Her kişi biriciktir ve bu ilke ışığında her danışanıma ihtiyacı ne ise ona göre terapi planlaması yaparım.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çift & Partner Okul Öncesi Çocuk (0-6) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Bilişsel Terapi (CPT) Oyun Terapisi Şema Terapi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Davranışçı Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Deneyimsel Oyun Terapisi Gelişimsel Temas Oyun Terapisi Pozitif Psikoloji Yaşantısal Aile Terapisi Psikobiyolojik Yaklaşım Çift Terapisi Yapısal Aile Terapisi Kabul ve Kararlılık(ACT)

Eğitimler

İstanbul Kent Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Terapotik Kartlar Ve Çocuk Testleri Eğitimi - Psikoplus Psikoterapi Ve Eğitim Merkezi - 1.7.2020 Psikopataloji Ve Yas Terapisi Eğitimi - Psikoplus Psikoterapi Ve Eğitim Merkezi - 15.7.2020 Klinik İlk Görüsme Ve Bdt Eğitimi - Psikoplus Psikoterapi Ve Eğitim Merkezi - 1.8.2020 Oyun Terapisi Eğitimi - Psikoplus Psikoterapi Ve Eğitim Merkezi - 20.8.2020 Cinsel Terapi - Psikoplus Psikoterapi Ve Eğitim Merkezi - 30.6.2020 Şema Terapi Eğitimi - Psikoplus Psikoterapi Ve Eğitim Merkezi - 1.9.2020 Kişilik Eğitimi Analizi - Psikologlar Ve Psikiyatristler Derneği - 1.1.2019 Hafıza Ve Biliş Eğitimi - Psikologlar Ve Psikiyatristler Derneği - 5.1.2019 Beden Dili Eğitimi - Psikologlar Ve Psikiyatristler Derneği - 20.1.2019 Çocuklarla Felsefe (p4c) - İstanbul Üniversitesi - 12.5.2022 Masaj&baby Spa - Haliç Üniversitesi - 1.4.2022 Zihinsel Detox - Haliç Üniversitesi - 1.4.2022

Danışan Yorumları