1. Uzman
  2. Büşra AYGEN ÇÖL
Büşra AYGEN ÇÖL

Büşra AYGEN ÇÖL

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Büşra AYGEN ÇÖL. Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik & Sınıf Öğretmenliği bölümlerinden çift anadal programı kapsamında yüksek onur derecesiyle mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisansımı tamamlayarak uzman psikolojik danışman ünvanını almaya hak kazandım. Aldığım eğitimler doğrultusunda çalışmalarımı çocuk, ergen, ebeveyn danışmanlığı ve çift terapisi alanlarında sürdürmekteyim. En büyük motivasyonum neye dönüşmesi gerektiğini bilen tohumlara şefkatle destek olmak🌱 İnstagram--> ***** Gmail--> *****

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Oyun Terapisi:


Oyun ve oyuncaklar aracılığı ile çocukların duygularını, düşüncelerini, gereksinimlerini ortaya koymalarına yardımcı olan terapi türüdür. Ekol olarak çocuğun merkezde olduğu, yönlendirme olmayan, ilişki odaklı “Deneyimsel Oyun Terapisi” ile çalışmalarımı sürdürmekteyim.


Oyun terapisine başlamadan önce ebeveyn/ebeveynler ile ön görüşme yapılır. Deneyimsel oyun terapisi yolculuğuna çıkmaya karar verildiğinde seanslar çocuk ile 45 dakika oyun odasında tamamlandıktan sonra 15 dakika ebeveyn görüşmesiyle sonlanır. Sürecin sağlıklı ilerlemesi için seanslara düzenli katılımın sağlanmasının önemi büyüktür. Sürecin uzunluğu bireyseldir.


Ebeveyn Danışmanlığı:


Çocuğunuzun gelişimini takip etmek, etkili ebeveynlik tutumlarını benimsemek, sağlıklı ve doğru bağ kurabilmek amacıyla destek almayı içerir.


İlk seanslarda ailenin öyküsü, hamilelik itibarı ile çocuğun gelişim öyküsü, ebeveynlik tutumları, zor yaşantılar ile ilgili ebeveynlerden detaylı bilgi alınır. Süreç her ailenin öyküsüne göre değişiklik gösterir.


Bireysel Danışmanlık:


Bireylerin iç dünyasına doğru yolculuğa çıkması olarak ifade edilebilir. Yaşadığınız herhangi bir problemle ilgili çözüm yollarını keşfetmek, iyi oluş halini arttırmak, kendinizle ilgili farkındalık kazanmak, yaşamınızı anlamlandırmak için çıktığınız bu yolculuğun süresi kişiye göre değişiklik gösterecektir. Seanslar 50 dakika sürmekte ve her hafta aynı gün ve saatte sürece devam edilmesi ön görülmektedir.


Aile ve Evlilik Terapisi:


Çiftlerin yaşadıkları problemlere dair iç görü kazanmalarına, ilişkideki rollerini keşfetmelerine, iletişim problemlerine dair farkındalık kazanmalarına, cinsellikle ilgili var olan problemlerini gözden geçirmelerine ve ortak bir dil geliştirmelerine destek olmak amaçlanmaktadır. Seansların çiftlerin birlikte katılımıyla 50 dakika, her hafta aynı gün ve saatte devam etmesi ön görülmektedir.

Çalışma Grupları

Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Çift & Partner Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Deneyimsel Oyun Terapisi Oyun Terapisi Pozitif Psikoloji Eklektik Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Yapısal Aile Terapisi

Eğitimler

Yıldız Teknik Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uludağ Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi - Psikoloji İstanbul - 21.10.2022 Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi - Psikoloji İstanbul - 25.3.2022 Travma Ve Rezilyans: Hayatın Zorluklarını Aşmak İçin Kendimize Ve Çocuklarımıza Nasıl Yardımcı Olabiliriz? - Mita Psikoloji - 18.10.2022 Aile Ve Evlilik Terapisi 1. Düzey Eğitimi - İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü - 3.2.2021 Aile Ve Evlilik Terapisi 2.düzey Eğitimi - İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü - 16.6.2021 Çocuk Değerlendirme Ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi - Türkiye Sağlık Vakfı - 19.10.2019 Tematik Algı Testi Ve Çocuk Algı Testi - Türkiye Sağlık Vakfı - 25.1.2020 Sosyal İletişim Alan Testi(0-2 Yaş Bebeklik Dönemi Gelişimsel Riskleri Değerlendirme Testi) - Uzm.psk.dan. Nilcan Kuleli Sertgil - 30.4.2023

Danışan Yorumları