1. Uzman
  2. Büşra ÇALIŞKAN
Büşra ÇALIŞKAN

Büşra ÇALIŞKAN

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1500

Hakkında

Büşra Çalışkan 2010 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde okumaya hak kazandı.2020 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisansını tamamlamıştır.Klinik psikoloji alanındaki gelişimini destekleyen hastane stajlarını gerçekleştirdi. İlk olarak NP Beyin Hastanesi Feneryolu’nda ve daha sonraki süreçte de NP Beyin Hastanesi merkezinde klinik stajlarını tamamladı.Bu öğrenim süreci içerisinde aynı zamanda İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni de başarıyla tamamlayıp mezun olmuştur. Yüksek lisans sürecinde Ümraniye Belediyesi’nin “Gelecek Sensin” adlı projesinde eğitmen psikolog ünvanıyla 2 seneye yakın görev almıştır.2020 yılında Klinik Psikoloji alanında yazdığı “Ergenlerde Hedoninin İmpulsivite ve Benlik Saygısı ile İlişkisi” adlı tez çalışmasını tamamlayıp bu alandaki uzmanlığını almış bulunmaktadır. 2016 yılından bu yana Avrupa ve Anadolu yakasında seanslarını sürdürmektedir.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhaba,

8 yıldır aktif olarak Çocuk, Ergen ve Genç Terapisi ve Ebeveyn Danışmanlığı üzerine mesleki hayatıma devam etmekteyim.


Terapi süreci danışanla yapılan ilk 3 görüşme sonrasında şekillenmekle beraber danışanın ihtiyacına yönelik bir planlama yapmaktayım.


18 yaşın altındaki danışanların sürecine ailelerinde dahili söz konusudur. Süreç beraber devam etmektedir.


Seans içerikleri gizlilik esasına dayalıdır 18 yasından büyük genç danışanların seanslarına dahil ailelere herhangi bir kendine ya da başkasına zarar verme ihtimali bulunmadığı sürece bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.


Seans iptallerinin en az 24 saat öncesinde yapılması gerekmektedir.


3 kere habersiz seansa katılım olmadığında sürece devam etmeme hakkım saklıdır.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bütüncül Psikoterapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Oyun Terapisi Şema Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Aydın Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Wısc-4 - Tpd - 11.8.2016 Objektif Testler - Klinik Psikoloji Enstitüsü - 24.6.2016 Denver Gelişimsel Tarama - Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği - 18.9.2017 Aile Danışmanlığı - Ekol Psikoloji - 29.11.2017 Çocuk Ve Ergenlerde Bdt - Anlam Psikoloji - 14.1.2018 Çocuk Ve Ergenlerde Şema Terapi - Psikonet - 6.2.2019 Oyun Terapisi - Kocaeli Üniversitesi - 23.6.2022

Danışan Yorumları