1. Uzman
  2. Büşra KALKAN
Büşra KALKAN

Büşra KALKAN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Madde ile İlişkili Sorunlar ve Bağımlılık Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Madde ile İlişkili Sorunlar ve Bağımlılık Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 450

Hakkında

2015-2020 yıllarında Bakü Devlet Üniversitesi Fen-edebiyat Fakültesi psikoloji bölümünü okudum. 2020 de Azerbaycan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde staj yaptım. Okuduğum yıllarda birçok eğitim ve seminerlere katıldım. 2022 yılı Ekim ayında işe başladım. 2022 Aralık ayında Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamalı eğitimimi tamamladım. Şu an özel bir kurumda psikolog olarak çalışmaktayım. Ayrıca online ve yüz yüze seanslara devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Görüşmeye girmeden önce sizinle ilgili bazı bilgilere ihtiyacımız vardır. Bu bilgiler kimseyle paylaşılmayacaktır ve güvenli bir yerde saklı tutulacaktır.

Görüşmelerin en verimli şekilde devamı ve öncelikle sizin sonra da psikoloğun ortak haklarını korumak için bazı kurallara uymak gereklidir. Seansın verimliliğini birlikte en üst düzeye taşıyabilmek adına lütfen okuyunuz.

Standart ve olağan terapi seansı 50 (elli) dakika ile sınırlıdır. Görüşmelere geç kalmanız halinde o günkü görüşmeniz geç kaldığınız süre kadar kısa sürecektir.

Her seansın bedeli aksi belirtilmediği sürece her bir seanstan önce talep edilmektedir.

Seanslardan en üst düzey verimin sağlanması için cep telefonunun seslerinin kapalı tutulması önerilir.

Online seanslarda terapi görüşmesine uygun ortamın oluşturulması gerekmektedir. Yalnız ve rahat olabileceğiniz bir yerden bağlantıyı sağlamanız önem taşımaktadır.

Tutulan tüm kayıtlar ve raporlar danışan ile terapist arasında hem yasal hem de etik kanunlar açısından gizli kalmaktadır. Bu bilgilere terapistin, danışanın izin verdiği kişiler dışında kimse ulaşamaz. Acil durumlarda yasal haklar ve kanunlar doğrultusunda danışanın bilgisi dahilinde bilgilerin paylaşımı zorunlu ise, adli makamlara sadece gerekli düzeyde, kişilik hakları korunarak kişiye özel bilgiler paylaşılmadan kısıtlı hali ile bilgi paylaşılacaktır.

Kendinizin ya da bir başkasının hayati bir tehlikesinin olması, kendinize ya da bir başkasına zarar verme ihtimaliniz durumunda yakınlarınız ve/ veya gerekli kurumlar bilgilendirilir.

Çalışma Grupları

Çift & Partner Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Varoluşcu Terapi Yaşantısal Aile Terapisi

Eğitimler

Bakü Devlet Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı Eğitimi - Yaşam Boyu Eğitim Merkezi - 8.10.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Yaşam Boyu Eğitim Merkezi - 18.10.2022 Cinsel Terapi Eğitimi - Yaşam Boyu Eğitim Merkezi - 18.10.2022

Danışan Yorumları