1. Uzman
  2. Büşra NERGİS
Büşra NERGİS

Büşra NERGİS

Psikoterapist

Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 750

Hakkında

Lisans öğretimimi İzmir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 2014'te Şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans sürecinde 17. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde "Maskeler: Ben ve Biz" adlı sözlü sunumunu yaptım. "Üniversite Öğrencilerinde Benlik Değeri ve Ilımlılık Alt Boyutları Arasındaki İlişki" konulu bitirme projesiyle lisansımı tamamladım. Daha sonra Endüstri ve Örgüt Psikolojisi'nde yüksek lisans yaptım. Özel bir kolejde çalışmaya devam ederken Aile Danışmanlığı Sertifikası ve bunun yanında Prof. Ebru Şalcıoğlu'ndan Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimini tamamladım. Christopher Germer ve Kristin Neff'ten Öz Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık eğitimini de aldım. Mehmet Teber'den Çocuk Odaklı Oyun Terapilerini aldıktan sonra uygulamaya başladım. Pandemi sürecinde danışan görmeye başladım ve şuan online ve yüz yüze olarak terapi hizmeti vermekteyim.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Eklektik Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Davranışçı Terapi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)

Eğitimler

İzmir Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi - Pr.dr.ebru Şalcıoğlu - 1.8.2020 Aile Danışmanlığı Eğitimi - Yüzüncü Yıl Üniversitesi - 1.10.2018 Öz-şefkat:duygusal Dayanıklılık - Dr.christopher Germer - 1.10.2021 Çocuk Odaklı Oyun Terapileri - Mehmet Teber - 1.10.2021 Mmpı (kişilik Test Uygulayıcı Sertifikası) - Psiko-ist Danışmanlık Merkezi - 1.9.2023

Danışan Yorumları