1. Uzman
  2. Büşra PEKKOÇ
Büşra PEKKOÇ

Büşra PEKKOÇ

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Panik Atak, Sosyal Fobi , Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Panik Atak, Sosyal Fobi , Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 1000

Hakkında

Merhaba, ben Uzman Klinik Psikolog Büşra Pekkoç. Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden iki onur belgesi ile mezun oldum. Lisans mezuniyetimin ardından İstanbul Kent Üniversitesi'nde Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur öncülüğünde Avrupa Davranış̧ ve Kognitifler Derneği (EABCT) eğitim standartları gözetilerek hazırlanan (Tezli) Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında uzmanlık eğitimimi başarı ile tamamladım. Yüksek lisans eğitimim kapsamında Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur'dan aldığım süpervizyon eğitimini Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) yönelimi çerçevesinde tamamladım. Lisans eğitimime başlamamla birlikte çeşitli hastane ve kurumlarda yer aldım. Şu anda özel bir kurumda Uzman Psikolog olarak görev almaktayım. Ayrıca online olarak danışan kabul etmekteyim. Birlikte çalışmak dileğiyle...

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seansların süresi 45 dakikadır. İki taraf da gerekli gördüğü takdirde seans süresi 45 dakikayı aşabilir ya da daha kısa sürebilir. Online görüşmelerde gizlilik ilkesine uygun ortam oluşturulur. Sizin görüşme yapacağınız ortamının da gizlilik ilkelerine uygun olması gerekmektedir. Görüşmeler sırasında her iki tarafın da bulunduğu ortamda başka kişilerin olmamasına özen gösterilmelidir. Onay alınmaksızın herhangi bir görüntü ve ses kaydı alınamaz. Seans sırasında konuşulanlar siz izin vermediğiniz sürece, sizinle danışmanınız arasında kalacaktır. Görüşme kayıt ve raporlarının gizliliği ancak aşağıda belirtilen koşullarda ihlal edilebilir: ( Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği ).

- Hizmet verilenin kendine, psikoloğa ve diğer insanlara yönelik bir zarar vermiş ve/veya verecek olma durumu söz konusu ise.

- Hizmet alanın, 18 yaş altı çocuk veya ergen olduğu, cezai ehliyeti olmayan yaşlı veya özürlü olduğu her türlü kötüye kullanım durumlarında.

Seanstan önce alkol veya ilaç kullanmayınız. Bu kullanımların meydana getireceği durumlar sizin sorumluluğunuz altındadır. Gerekli gördüğü takdirde uzmanımız durumunuzu değerlendirmek için bir psikiyatrist ile görüşmenizi önerebilir. Gerekli durumlarda ölçek ve formlar size elektronik yolla gönderilebilir. Görüşmeleri sonlandırmak istediğinizde, psikoloğunuzla yapacağınız bir görüşme sonrasında bunu gerçekleştirmeniz uygundur, istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bu kurallar sizleri olası istenmeyen durumlardan korumak ve riskler konusunda aydınlatmak içindir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) Çocuk (6-12) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi Davranışçı Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Bahçeşehir Üniversitesi - Lisans - Psikoloji İstanbul Kent Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - Mind Engineers Psikoloji - 1.11.2020 Çocukla İletişim Eğitimi - Global Enstitü - 25.10.2019 Objektif Testler Eğitimi - Ares Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 1.1.2022

Danışan Yorumları