1. Uzman
  2. Büşra SELÇUK
Büşra SELÇUK

Büşra SELÇUK

Psikolog

Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Cinsel İşlev Bozuklukları
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Cinsel İşlev Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 450
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Psikolog Büşra Selçuk. Marmara Üniversitesi Psikoloji bölümünden üstün başarı öğrencisi olarak mezun oldum. Öğrenciyken yapmış olduğum staj süresince ve mezun olduktan sonraki süreçte ağırlıklı olarak yetişkin danışmanlığıyla ilgilendim. Günlük hayatınızda değiştirmek istediğiniz davranış ve alışkanlıklar, yaşadığınız sıkıntılı süreçler ve problemler için tarafımdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Sevgiler.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüyle çalışmaktayım. İlk birkaç seans daha çok danışanın sorunlarının formülüze edilmesi ve içinde bulunduğu durumun anlaşılması üzerine kuruludur. Kişinin beklentisi ve hayat şartlarına bağlı olarak seans aralıkları belirlenir. Tercihen maksimum iki haftada bir olması idealdir. Formülasyon sürecinde ilk seanslar daha uzun olabilmekle birlikte seans süresi ortalama 45 dakikadır. İçinde bulunulan durumun seyrine göre seans sayıları birlikte belirlenmektedir.

Çalışma Grupları

Çift & Partner Yetişkin (18-65) LGBT+ Yetişkin (65+) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Ergen (12-18) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Filial Oyun Terapisi (PCIT)

Eğitimler

Marmara Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Datem - 2.8.2022 Cinsel Terapi Eğitimi - Pmk Akademi - 1.7.2021 Mmpı Eğitimi - Türk Psikologlar Derneği - 2.4.2022 Aile Danışmanlığı - Marmara Üniversitesi - 11.1.2023 Terapötik Kart Eğitimi - Anka Psikoloji - 9.1.2023

Danışan Yorumları