1. Uzman
  2. Çağlanur POLAT
Çağlanur POLAT

Çağlanur POLAT

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

MEF Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünü tamamladıktan sonra aynı alanda Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Uzman Psikolojik Danışman oldum. Marmara Üniversitesinde Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamlayarak Aile Danışmanı oldum. Aldığım eğitimlerin bir kısmını sayacak olursam; -Aile Danışmanlığı -Moxo Dikkat Testi -Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi -Terapötik Kartlar -Objektif Çocuk Testleri -Okul Çağı Sorunlarına Sistemik Yaklaşım -Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı 4 yıldır özel bir kurumda Psikolojik Danışman olarak çalışmaktayım. Danışanlarıma aile içi problemler, uyum ve adaptasyon problemleri, iletişim, çocuk ve ergen davranış sorunları, yas, depresyon, kaygı, öfke gibi konularda hizmet vermeyi amaçlamaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi sürecinin başlangıcında danışanın bir bilgilendirilmiş onam formu doldurması gerekir. Bu form danışanın hak ve sürece dair yükümlülüklerini, sürecin sınırlarını ifade eden bir bilgilendirme metnini içerir. 1 seans 50 dakika sürer. Danışanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak genellikle haftada 1 seans olacak şekilde planlama danışan ile birlikte yapılır. Terapi sürecinde bireyin içinde bulunduğu duygu durumları, sosyal ve duygusal yaşantısı, aile ilişkileri, geçmiş yaşantıları, iş hayatı, çevresi ile ilişkileri davranış ve tutumları, terapiye getirdiği konunun güncel yaşamının etkileri üzerine odaklanılır. Danışanın ihtiyacına göre çalışılacak konu belirlenir. Terapide kullanılacak yöntem süreç içerisinde şekillenir. Terapi hedefleri danışan ile birlikte belirlenerek süreç başlar. Belirlenen hedefe ulaşıldığı ve danışanda yeterli ilerlemenin kaydedildiğine karar verildiğinde süreç sonlandırılır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Çift & Partner Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Eklektik Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)

Eğitimler

Mef Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yeditepe Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Marmara Üniversitesi - 7.2.2022

Danışan Yorumları