1. Uzman
  2. Cansu KOZA
Cansu KOZA

Cansu KOZA

Psikolog

Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 750
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 750

Hakkında

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2022 yılında yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Palmiye Kurs Merkezi, Psikoloji Atölyesi (Klinik Psikolog), Melodi Rehabilitasyon Merkezi, Gazi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde staj yaptı. Aile Danışmanlık Çift Terapisi eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi, Çocuk - Ergen BDT, Oyun Terapisi, Objektif Test eğitimleri almıştır. Eksen yıldızları anaokulu ve Vera Psikolojik Danışmanlık merkezinde aktif çalışmaktadır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bu form, size sunacağım psikolojik danışma, haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında sizi bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır.

    1- Süreç Hakkında Bilgilendirme

Seanslar haftada bir kez 40-50 dakika arasındadır. Oturumlarda sorunları tespit edip iş birliği içerisinde gündeme alacağız.

    2- Gizlilik ve Sınırlılıklar

Sizinle ilgili edindiğim bilgiler, seans sırasında konuşulanlar tamamen gizli kalacaktır. Ancak belli durumlarda bu kural ihlal edilebilir. Belirttiğim "istisnai durumlar" için gizliliği bozarak belirli adımları atmam zorunludur: Sizin, “kendinize veya başka kişilere ciddi bir zarar verme ( örneğin kendinizin veya başkasının canına kastetme) niyetiniz/planınız olduğu yönünde. Yakınınızın sizden tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalığı habersizce kapma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde sözlü veya yazılı açıklamada bulunmanız ya da bu yönde ciddi bir izlenim vermeniz durumunda, sizi ve diğerlerini korumak amacıyla konuyla ilgili kişilere durumu bildirmem hem genel psikolojik danışma etik ilke ve uygulama standartları hem de ülkemizdeki kanunlar (Türk Ceza Kanunu) açısından zorunluluktur. Benzer bir durumda ceza ve hukuk davalarında ortaya çıkabilir; tanıklık celbi gelmesi halinde kanunen (Ceza Muhakemesi Kanunu) tanıklık yapmak zorunda kalabilirim. Ayrıca, sizin yararınız için psikolojik durumunuza veya psikolojik danışma sürecine ilişkin bazı bilgileri aileniz ya da sizinle ilgili kişilerle sizin izniniz doğrultusunda paylaşmayı gerekli görebilirim. Sonuçta hangi nedenle olursa olsun, sizinle ilgili bir bilginin başkasına açıklamam gerektiğinde, bu durumu önce sizinle görüşmem gerekir. Hangi bilginin, kime/kimlere, ne zaman ve nasıl açıklanacağını ortaklaşa belirler ve açıklama yapabilmek için sizin sözlü veya yazılı izninizi almam gerekir.

    3- Olası Riskler

 Seans süresince duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sizi sıkıntı, acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.

     4. Danışan Olarak Hak ve Sorumluluklarınız

   Psikolojik danışma sürecinde, size sunacağım danışmanlığın yararlı olması için, oturumlara belirlenen gün ve saatte devam etme sorumluluğunuz bulunmaktadır. Bu nedenle randevu gün ve saatini birlikte en uygun şekilde ayarlamamız önemlidir. Ancak, oturumlara gelmemeniz için önemli bir nedeniniz olduğunda en az seanstan 24 saat önce bilgilendirme yapmanız beklenmektedir. Psikolojik danışma süreci gönüllülük esasına dayanır. istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır. . Size daha iyi yardımcı olmak ve kendimi yeniden değerlendirmek için sizi içtenlikle dinleyeceğim.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner Çocuk (6-12) Okul Öncesi Çocuk (0-6)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Gottman Çift Terapisi Oyun Terapisi Filial Oyun Terapisi (PCIT)

Eğitimler

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Aile Danışmanlık Eğitimi - T.c. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü - 24.10.2022 Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimi Sertifika Programı - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(cüsem) - 16.11.2022

Danışan Yorumları