1. Uzman
  2. Ceren ALTINER
Ceren ALTINER

Ceren ALTINER

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 500

Hakkında

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Ceren Altıner. Hacettepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programından Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldum. Çeşitli ruh sağlığı kuruluşlarında staj yapmak, evli bireylere yönelik olarak yürütülen bir bilimsel araştırmada stajyer araştırmacı olarak görev almak gibi faaliyetlerde bulunduğum lisans hayatımda, başta Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma Topluluğu ve Ulusal PDR Öğrencileri Yapılanması gibi öğrenci topluluklarının yönetim kurullarında yer aldım. 1. Modül Bilişsel Davranışçı Terapi ve Mindfulness Temelli Terapi programlarını süpervizyonlu bir şekilde tamamlayarak sertifika almaya hak kazandım. Şu anda Rasyonel Duygucu Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almakta, mesleki gelişimimi devam ettirmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikolojik danışma süreci, bir ruh sağlığı profesyoneli eşliğinde kendi duygu, davranış ve düşüncelerinize ilişkin paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir süreçtir. Bu sürecin sonunda iyilik halinizin artırılması amaçlanmaktadır. Bir psikolojik danışman olarak amacım danışanlara kendilerini ve yaşadıklarını anlamlandırma noktasında eşlik etmek ve onlara nasıl kendi terapistleri olacakları konusunda yardım etmektir.


  • Görüşmelerin konusu sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenmekte; süreçten maksimum faydayı sağlayabilmeniz için gönüllülüğünüz önem arz etmektedir.
  • Görüşmeler genellikle haftada bir kez yapılır ve 50-60 dakika sürer. Görüşmelerin sıklığına ve ne kadar süreceğine birlikte karar verilir.
  • Görüşmeler psikolojik danışma etik kod ve ilkelerine göre yapılmakta, danışan merkezli bir yaklaşım sergilenmektedir.
  • Süreçte kullanılacak terapi yöntemi/modeli sizin eşsiz ihtiyaç ve koşullarınıza göre planlanacak olup görüşmeler bütüncül psikoterapi yaklaşımının ışığı altında sürdürülecektir. Bu yaklaşıma göre insan kişisel özellikleri, sosyal çevresi, içinde bulunduğu toplum, maruz kaldığı yaşam olayları vb. durumlardan ayrı tutulmayarak bir bütün olarak görülmekte; bunun da danışana daha geniş bir bakış açısı kazandıracağı düşünülmektedir.


Psikolojik danışma süreci boyunca yaşadıklarınıza saygı duyarak ve koşulsuz kabul ilkesine bağlı kalarak size eşlik etmekten memnuniyet duyarım.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) LGBT+ Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bütüncül Psikoterapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kültüre Duyarlı Terapi Pozitif Psikoloji

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

1. Modül Bdt, Temel Spor Psikolojisi Ve Mindfulness Temelli Terapi Programı Katılım Sertifikası - Rehber Klinik - 30.3.2023

Danışan Yorumları