1. Uzman
  2. Çiğdem ARTAN
Çiğdem ARTAN

Çiğdem ARTAN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Yeme Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Yeme Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 700
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1100

Hakkında

Lisans hayatıma Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak başladım, Akdeniz Üniversitesi Psikoloji'den mezun oldum. Lisans hayatım boyunca hem İstanbul, hem Antalya'da çeşitli eğitimlere ve gönüllülük faaliyetlerine katılarak alan içerisinde tecrübe edinmeye başladım. Lisanstan sonra gönüllü olarak bir STK'da anne/babalarını kaybetmiş çocuklara ölüm ve yas danışmanlığı yaptım. Ailelerle ve çiftlerle çalışırken uzmanlaşmak adına, Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı'ndan mezun oldum. Aile danışmanı olduktan sonra, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi uzmanlık eğitimlerimi tamamladım ve Oyun Terapisti oldum. Çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelerle aktif olarak çalışmaktayım. Seansların dışında belirli aralıklarla uygun fiyatlı atölyeler düzenliyor, psikoeğitim faaliyetlerine de devam ediyorum. Beni takip edip atölye duyurularına ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Randevu takvimimde uygun saat ve gün bulamıyorsanız, sosyal medyadan iletişime geçiniz.


Uzmanlık alanlarım;

AİLE DANIŞMANLIĞI

Oyun Terapisi (2-12 yaş aralığı)

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Çocuklarda Uyum ve Davranış Bozuklukları

Ebeveyn Danışmanlığı

Mindfulness (Öz Şefkat) Terapisi

Yeme Bozuklukları

Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları

Öfke Kontrolü

Depresyon, Mutsuzluk

İletişim Sorunları

Stres Yönetimi

Travma ve Kriz Danışmanlığı

Ölüm ve Yas Terapisi

Çift & İlişki Terapisi


Seans süresi 50 dk olup, seans sayısı kişiye ve sürece bağlıdır.

Yarın için bugün atacağınız en güzel adım, kendinize doğru atacağınız adımdır.

Psikoterapi yani kendinizi yeniden keşif yolculuğunuza eşlik etmek dileğiyle...

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Varoluşcu Terapi Pozitif Psikoloji Merhamet ve Merhamet Odaklı Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Duygu Odaklı Terapi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Oyun Terapisi Yaşantısal Aile Terapisi Yapısal Aile Terapisi Psikodinamik Aile Terapisi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Bütüncül Psikoterapi Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Gottman Çift Terapisi

Eğitimler

Akdeniz Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Yeme Bozuklukları Bilişsel Davranışçı Terapi - Üsküdar Üniversitesi - 5.1.2017 Aile Danışmanlığı - Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - 14.2.2022 Oyun Terapisi - Psikoloji Akademisi - 10.5.2022 Çocuklarda Uyum Ve Davranış Bozuklukları - Psikoloji Akademisi - 4.4.2022 Çocuk Değerlendirme Testleri - Psikoloji Akademisi - 7.4.2022 Çocuk Ve Ergen Psikoterapisi - Psikoloji Akademisi - 16.6.2021 Ölüm Ve Yas Danışmanlığı - Kim Psikoloji - 10.9.2019 Travma Ve Kriz Danışmanlığı - Kim Psikoloji - 9.1.2019 Psikolojik İlk Yardım - Kim Psikoloji - 7.3.2019 Terapötik Kartlar - Durmuş Ümmet - 14.4.2021 Çözüm Odaklı Terapi - Nilgün Canel - 10.4.2021 Psikolojik Sağlamlık - Tayfun Doğan - 17.2.2023 Travma Sürecinde Ergen Ve Çocuklarda Müdahale - Apdep - 18.2.2023 Travma Ve Çocuk - Apdep - 4.3.2023 İkincil Travmayı Anlamak - Nalan Saban - 18.2.2023 Travma Sonrası Stres Bozukluğu - Hakan Türkçapar - 11.3.2023 Somatik Esneklik Çalışmaları - Apdep - 25.3.2023 Anaokulu Danışmanlığı - Kim Psikoloji - 15.8.2023 Öz Şefkatli Farkındalık (mindfulness) - Zeynep Selvili Batuk - 30.8.2023 Çift Terapisinde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım - Marmara Psikoloji - 12.7.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikoloji Akademisi - 10.8.2020

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
ü... ... - 12 ay önce
Bir psikolog danışan arasındaki iletişiminde, danışanın farkındalıklarını artırarak çözüme ulaşılması benim için olması gereken bir özelliktir. Bununla beraber uzman kişinin önerileri, problemlere yaklaşım tarzı ve problemin esas kaynağının tespiti gibi birçok noktada hayatlarımıza güzellikler katan ve bizlere naifliği, anlayışı ve iletişimiyle hayran bırakan nadide insan Çiğdem Hanım'a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Dostlara emir, arkadaşlara tavsiye ediyoruz.:))

Anksyte bozukluğu Hakkın da

(*)(*)(*)(*)(*)
C... K... - 12 ay önce
Herşey için çok Teşekkür ederim Çiğdem Hanım ALLAH RAZI OLSUN Tavsiyeleriniz Baya işe yaradı HAMDOLSUN RABBİME ÇOK IYİYİM.

(*)(*)(*)(*)(*)
S... D... - 12 ay önce
Sınav kaygısı konusunda çok ciddi yarar gördüm tavsiye ediyorum
Toplam 9 yorum. Tümünü Gör