1. Uzman
  2. Dilan AKGÜL
Dilan AKGÜL

Dilan AKGÜL

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 250
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 300

Hakkında

Tam burslu olarak yerleştiğim İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünden fakülte birincisi derecesi ile mezun oldum. Mezuniyetimin hemen ardından İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına yerleştim. Yüksek Lisans bitirme projemi “Panik Bozukluk Tanılı Bireylerde Kişilik Örüntüleri ve Yaşam Deneyimleri” başlığı ile panik bozukluğun ortak örüntüleri üzerine gerçekleştirdim. Lisansüstü sürecinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde hastalar ile yapılan çalışmalara gözlem yaparak çeşitli çalışmalarda yer aldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bir seans süresi 50 dakikadır.

Seanslar haftada bir defa yapılır. Danışan ve psikoloğun ortak kararıyla seanslar sıklaştırılabilir veya seyrekleştirilebilir.

Danışan istediği zaman seansları bırakma hakkına sahiptir.

Üç seans üst üste gelinmediği durumlarda psikolog danışmanlık sürecine son verme hakkına sahiptir.

Seanslara tam saatinde gelinmelidir. Geç gelme durumunda ek süre eklenmez. Seans sözleşilen randevu saatinin sınırlarında bitirilir. Terapistten kaynaklı aksamalarda terapist seans süresini mutlaka tamamlamaktadır.

Randevu saatini değiştirmek isteyen danışan mazeretiyle birlikte psikoloğuna 24 saat önceden haber vermelidir.

24 saat önceden haber verilmeden keyfi (isteksizlik, başka bir işin çıkması, uyanamama, yolu karıştırma, trafik vb. ) seansa gelinmediği durumlarda danışan bir seans ücretinin tam karşılığını ödemelidir. Acil durumlar, bu maddeye dahil değildir. (Bir yakının vefatı, hastanede acile kaldırılmak, kaza durumları…)

Danışan ve psikolog arasındaki tüm konuşmalar ve danışan bilgileri ‘Gizlilik İlkesi’ne bağlı olarak saklı tutulacaktır. Üçüncü kişilerin erişimi yasaktır.


Çalışma Grupları

Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Filial Oyun Terapisi (PCIT) Hipnoterapi Duygu Odaklı Terapi Sanat Terapisi Varoluşcu Terapi Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Oyun Terapisi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Dışavurumcu Sanatlar ile Oyun Terapisi

Eğitimler

İstanbul Kent Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Okan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Travmatik Olaylar Sonrasında Ruhsal İlk Yardım - Anadolu Psikoterapi Derneği - 2.2.2021 Çocuk Değerlendirme Testleri - Psikoloji Enstitüsü - 3.3.2022 Oyun Grubu Ve Atölyeler Düzenleyen Bir Uzman Olmak - Uzm. Gel. Psk. Begüm Köseler Özen - 2.11.2021 Günümüzde Ebeveynlik - Walk Of Life - 1.10.2021 Freudian Psikanaliz Ve Sinema - Süreç Akademi - 9.2.2021 Filial Terapi Ebeveyn-çocuk İlişkisi Uygulayıcı Eğitimi - Elif Macit Eğitim Akademisi - 5.5.2021 Yoga Ve Psikoterapi - Süreç Akademi - 2.12.2021 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Süreç Akademi - 11.9.2021 Çocuklarda Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitim - Pmk Akademi - 5.1.2022 Moxo Dikkat Testi - Moxo Türkiye - 12.9.2021 Sanat Terapisi Uygulayıcı Sertifikası - Klinik Ve Adli Psikoloji Derneği - 2.7.2022 Psikosomatik Bozuklukların Kökenleri Ve Terapisi - Dost Psikoloji Danışmanlık - 23.2.2022 Duygu Odaklı Bireysel Psikoterapi Atölye Çalışması - Dost Psikoloji Danışmanlık - 5.4.2022

Danışan Yorumları