1. Uzman
  2. Dilan YILMAZ
Dilan YILMAZ

Dilan YILMAZ

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 240
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Psikolog Dilan Yılmaz Yaklaşı 3 yıldır Yetişkinlere, Ergenlere ve Çocuklara bireysel terapi ve psikolojik testler (zeka testleri, gelişim testleri, psikolojik değerlendirme testleri) uygulamaktayım. Aynı zamanda Özel Yüzyüze Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Kurum Müdürlüğü ve psikologluk yapmaktayım. Hasta terapiye hazır değildi falan gibi palavralara takılma! Terapi hastaya hazır değil demektir. Her hasta için yeni bir terapi geliştirecek kadar cesur ve yaratıcı olmak zorundasın. Irvin David Yalom

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi süreci ilk değerlendirme görüşmesiyle danışanın ve psikoloğun birbirini tanıması ile başlar.

İlk görüşmeden sonra danışan ve psikolog terapi sürecine devam edip etmeyeceklerine karar verir. Sonraki seanslarda hangi konuların çalışılacağı belirlenir. Danışanın üstünde durmak istediği konular önceliktedir.

PANİK ATAK(panik bozukluk), DEPRESYON, OBSESİF-KOMPÜLSİF BOZUKLUK-SINAV KAYGISI BOZUKLUĞU, TÜM ANKSİYETE BOZUKLUKLARI, CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI, BEDENSEL BELİRTİ (somataform) BOZUKLUKLAR, YEME BOZUKLUKLARI, SOSYAL FOBİ, RÜYA ANALİZİ, ÖLÜM/KRİZ VE YAS SÜRECİ, HASTA YAKINLARINA PSİKOLOJİK DESTEK çalışma alanlarımdır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Çift & Partner Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi

Eğitimler

Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikodestek - 17.3.2020 Mmpı - Psikodestek - 21.3.2020 Cinsel Terapilerde Bdt - Psikodestek - 17.3.2020 Kabul Ve Kararlılık Terapisi (act) - Psikodestek - 19.5.2021 Emdr - Davranış Akademisi - 14.4.2021

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
E... S... - 22 ay önce
Dilan Hanımla yüz yüze seanslarımız devam etmekte, seanslar bölgeye yakın olduğumdan ulaşım bakımından kolay ve etkili geçiyor.

Her şey için teşekkürler

(*)(*)(*)(*)(*)
S... P... - 22 ay önce
Merhabalar, Öncelikle Dilan Hanıma ilgi ve alakasından dolayı teşekkürler. En ağır durumda bile ‘Psikologluk bi şey yok’ diyordum. Ama öyle olmadığına kanaat getirdim. Tekrar teşekkürler.
Toplam 2 yorum.