1. Uzman
  2. Dilay MILLIGÜNEY
Dilay MILLIGÜNEY

Dilay MILLIGÜNEY

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 120
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Ben Psikolog Dilay Milligüney. İstanbul Bilgi Üniversite %100 İngilizce Psikoloji mezunuyum. Eğitim hayatım boyunca aktif bir öğrenci oldum ve kendimi geliştirdim. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım ( Birlikte cinsel istismarı önleyebiliriz hareketi , çorbada tuzun olsun vs.) Üniversite yıllarımda uzun süreli stajlar yapma imkanım oldu. İlk stajımı özel bir lisenin rehberlik servisinde birçok öğrenci ve danışan görüşmesi yaparak ve uzmanların görüşmelerinde bulunarak başarıyla tamamladım. Bir diğer stajımı ise özel bir psikiyatri kliniğinde yaptım. Klinikte de gerek yatan hastaların gözlem ve takibi gerek psikoterapi görüşmeleri gerekse de psikolojik testlerin uygulamalarında bulundum. Seans odasında birçok danışan gözlemleme ve takip etme şansım oldu. Ayrıca psikiyatri görüşmelerine de katıldım. Üniversite yıllarımda ve sonrasında kendimi mesleki anlamda geliştirmek adına çeşitli eğitimler almaya devam ettim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bilişsel davranışçı terapi ekolünü benimseyerek terapi seanslarını yürütüyorum. Obsesif kompülsif bozukluklar, anksiyete- kaygı bozuklukları, depresyon ve mutsuzluk alanları üzerine çalışıyorum. Sizlere online terapinin işleyişi ve süreç hakkında bir takım bilgiler vermek istiyorum;

Yüz yüze görüşmenin kısıtlandığı ya da uygun olmadığı durumlarda psikolojik sağlık açısından etkililiği kanıtlanmış bir uygulama olarak online psikolojik danışmanlık/ terapi uzun yıllardır tüm dünyada kullanılmaktadır. Çalışmamızın başarısı danışanın danışmanı ile işbirliği yapması ve açık iletişim kurmasına bağlıdır. Seans sırasında konuşulanlar siz izin vermediğiniz sürece, servis sağlayıcılardan kaynaklanabilecek sorunlar dışında sizinle danışmanınız arasında kalacaktır. Ancak istismar, intihar riski, siz veya yakınlarınızın zarar görmesi gibi durumlarda sizinle ilgili bilgileri izniniz olmadan mesleki etik ilkeleri ve yasalar doğrultusunda ve zorunluluk doğduğunda sadece yetkili mercilerle ve mahkemelerle paylaşabiliriz. Bilimsel açıdan değerli olduğu düşünülen veriler, kimlik bilgileri gizli tutularak akademik amaçla kullanılabilir.

Seans süresince rahatsız edilmeyeceğinizden ve oturduğunuz odaya açılan kapının kapalı olacağından emin olun, seanstan önce alkol veya ilaç kullanmayın. Bu durumların sağlanmasından siz sorumlusunuz. Gerekli gördüğü takdirde uzman kişi durumunuzu değerlendirmek için bir psikiyatri uzmanı ile görüşmenizi önerebilir. Online terapiye dâhil olmak, yukarıdaki koşulların ve oturumların herhangi bir bölümünü kaydetmeme veya başkalarının önceden anlaşma yapmadan oturumu dinlemesine (telefon veya başka bir cihaz veya araçla) izin vermeme koşullarının kabulü olarak anlaşılacaktır.


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

İstanbul Bilgi Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Mmpı Uygulayıcı - Psikoloji Akademisi - 30.4.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Psikoloji Akademisi - 25.5.2021 Çocuk Değerlendirme Testleri - Psikoloji Enstitüsü - 26.6.2021

Danışan Yorumları