1. Uzman
  2. Dilek CANPOLAT
Dilek CANPOLAT

Dilek CANPOLAT

Psikoterapist

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 950
Yüz Yüze Terapi
süre 60 dk
ücret 950

Hakkında

2006 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur,uzmanlık eğitimine Uluslarasi Kıbrıs Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümunde devam etmektedir. Yıllar boyunca bireysel ve grup psikoterapileri,aile ve çift terapisi,oyun terapisi deneyimleri yanısıra seminerler vermiş,gazete yazıları yazmış ve tv programları yapmıştır.2007 yılında Okan ÜNİ.den Bilişsel Davranışsal Terapi eğitimi almıştır 2010 yılında ALMANYA IF-WEINHEIM Sistemik Psikoterapi Merkezinden Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitimi almıştır. 2018 yılında Oyun TERAPİSİ eğitimi almıştır.2019 da Özel Çocukları Anlamak projesi ile beraber Hollanda ve İspanyada çeşitli eğitimlere katılmış olup bu konudaki bilimsel araştırmalarına halen devam etmektedir.2019 yılında Transaksiyonel ANALİZ ve İntegratif TERAPİ eğitimi almıştır.2020-2021 yılları arasında CİSED de 6 Modullük Cinsel Terapi Eğitimi alarak Cinsel TERAPİST ünvani almıştır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

MERHABALAR,

Alanda yaklaşık 17 yıldır aktif olarak çalışmaktayım.

Bu zaman dilimi içerisinde sayamayacağım kadar fazla danışma süreci ,hatırlayamadığım kadar çok danışan öyküsü ve farklı terapotik deneyimler içerisinde kendimi bulduğumu söyleyebilirim.

Bu öykülerin ortak özellikleri var mıdır diye sorarsanız şayet size insanın içinde bulunduğu her sürecin çok değerli ve fakat hepsinin bir o kadar da birbirinden farkli özelliklere sahip olması mümkündür,diyebilirim.

Haliyle bana göre her birey birbirinden farklıdır ve hiçbiri bir diğeri ile kıyaslanamayacak kadar özeldir.

Bireysel farklılıkları göz önünde bulundurduğumuz taktirde herkes için her konuda genel geçer önerilerde bulunmak ya da 'psikoloji der ki'...gibi kimin nasıl dediği belli olmayan başlıklar ve genellemeler kullanmak bana her zaman çok sığ gelmiştir.

Bir danışanıma uygun olan yöntem,süreç,sistem diğer danışanıma uygun olmayabilir.Bunun için ilk seanslarımızda danışanımı çok iyi tanımak adına sergilediğim yaklaşımların önem arz ettiğini düşünüyorum.

Bu bakımdan seans sürelerimde kendimi ve danışanımı kısa sürelerle kısıtlamak yerine seans sürelerimi 50-70 dakika arası tutmaya özen gösteriyorum.

Aile ve Çiftlerle çalışırken seansa ayırdığım süre biraz daha uzayabiliyorken Cinsel Terapi Ya da Oyun Terapisi gibi farklı alanlarda aldığım eğitimler çerçevesinde hareket etmemden sebep süre ve koşullar değişebilmektedir.

Yıllar içerisinde alanında uzman hocalarımızdan aldığım onlarca eğitimin her birinden çok farklı ve özel bilgiler edindim.

Tüm bu edinimlerim bana meslek hayatımda müthiş katkı sağladı ve hala her seansımda farklı ve eklektik yaklaşımlar sergileyebiliyor olmamı olabildiğince fazla eğitim ve süpervizyon almama bağlıyorum.

Seanslarımda sıklıkla çalıştığım konu başlıklarından bazılarını paylaşmak gerekirse bunlar

• Anksiyete bozuklukları

• Obsesif kompulsif bozukluk

• Panik bozukluk

• Travma sonrası stres bozukluğu

• Cinsel işlev bozuklukları

• Alkol ve madde kötüye kullanımı

• Yeme bozuklukları

• Psikosomatik bozukluklar(tıbbi olarak açıklanamayan bedensel şikayetlerin olması)

• Yeme bozuklukları

• Özgüven geliştirilmesi

• Sınav kaygısıyla başetme

• Tükenmişlik sendromu

• Depresyon

• Geçmiş yaşantılarla başedebilme becerisi

• Kayıp ve yas ile başedebilme

• Büyük değişimler sonrası uyum sürecini kolaylaştırma(Boşanma,ayrılık,hastalıklar,yer ve iş değişikliği,finansal değişimlere uyum…)

• Benlik saygısını geliştirme…

• Evlilik öncesi danışmanlık

• Aldatma, aldatılma ve baş-etme yolları

• Çiftlerin köken aileleri ile ilişkilerinde dikkat etmesi gerekenler

• Geçmişte yaşananlar üzerinde çalışma

• Çiftleri ayakta tutan,ilişkiyi bugünlere getiren güç kaynaklarına yoğunlaşma

• Cinsel yaşamın ilişki üzerindeki etkilerini anlama

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eklektik Terapi Gestalt Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bütüncül Psikoterapi Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Deneyimsel Oyun Terapisi Oyun Terapisi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Sistemik Aile Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Psikodinamik Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Kültüre Duyarlı Terapi Davranışçı Terapi Duygu Odaklı Terapi Filial Oyun Terapisi (PCIT) Bilişsel Terapi (CPT)

Eğitimler

Çukurova Universitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Çözüm Odaklı Terapi - Turk Psikolojik Danisma Ve Rehberlik Dernegi - 3.11.2019 Tercihler Ve Meslek Seciminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar - Doğu Akdeniz Üniversitesi - 15.4.2014 Oyun Terapisi Egitimi - Terapider - 14.1.2018 Aile Danismanligi Egitimi - Sistemik Psikoterapi Enstitüsü - 19.1.2012 Bilişsel Varoluş Terapisi Ve Uygulamalari - Doğuş Üniversitesi - 12.1.2011 Psikososyal Müdahale Hizmetleri Kursu - Meb - 17.1.2014 Bağımlılıkla Mücadele Kursu - Meb - 22.1.2015 Dil Ve Konuşma Güçlüğü Farkındalık Eğitiimi - Meb - 17.5.2018 Mindfulness Farkındalık Eğitimi - Nida Özşahin - 12.4.2019 Transaksiyonel Analiz Ve İntegratif Terapi - Elif Akar - 21.1.2020 7-19 Yaş Aile Eğitimi Uygulayıcı Eğitimi - Meb - 11.1.2012 Cinsel Terapi Eğitimi - Cised - 6.5.2021

Danışan Yorumları

İyiki dilek hocam🙏♥️

(*)(*)(*)(*)(*)
N... T... - 17 ay önce
Esra hocam her anlamda kendisini yetiştirmiş mükemmel bir insan. Emin olun ilk görüşmede onun sıcak, samimi ve güler yüzlü karşılaşmasından anlarsınız. Ben oğlum için kendisine başvurdum. Sınav öncesi kaygı bozukluğu vardı kendisinde. Engin bilgi ve tecrübelerini bizimle ve oğlumla paylaştı. Sadece zor zamanlar için değil her dönemde hayattaki beklentilerinize ışık tutacak bir kaptan kendisi🙏. Oğluma ve bize çok iyi geldi Esra hocam. İyiki yollarımız Esra hocamla kesişti ve iyiki tanıdık kendisini. Kendisini çok seviyorum. Seviyoruz.😍♥️🙏 İyiki Esra hocam var.

İnanılmaz değişim

(*)(*)(*)(*)(*)
P... T... - 18 ay önce
Üçüncü oturumumuz bugün bitti ve her bir oturum da daha fazla aydınlanma yaşıyorum. Kendini anlatmak seni kayıtsız şartsız birinin dinlemesi inanılmaz bir his. Dilek hanım bu konuda mükemmel. Hepinize tavsiye ederim.kendinizi anlatın.

Teşekkür

(*)(*)(*)(*)(*)
Bey - 19 ay önce
Dilek Hocamdan aldığım destek ile yakaladığım farkındalık o kadar derin ki yaklaşık 1,5 yıldan buyana desteğini almaya devam ediyorum. Güler yüzü ve geniş bakış açısı ile mesleğini nasıl severek yaptığına şahit olmak çok keyifli. Sadece zor zamanlarınızda değil her dönemde hayattaki beklentile riniz için de yol gösteren bir kaptan gibi. Bana ve kendisine yönlendirdiğim dostlarıma katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler.
Toplam 5 yorum. Tümünü Gör