1. Uzman
  2. Doğan ÖZAKIN
Doğan ÖZAKIN

Doğan ÖZAKIN

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Fobiler
Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Fobiler
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 250
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Klinik Psikolog Doğan Özakın. Psikoloji Bölümü Lisans bölümümü Beykent Üniversitesinde % 100 burslu olarak 2019' da Tamamladım. Ardından Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı tamamladım. Yüksek lisansımı yaptığım dönemde aktif olarak süpervizyon kapsamında danışan almaya başladım. Bunun yanında Fransız Lape Hastanesinde, Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde ve NP Beyin ve Ruh Sağlığı Hastanesinde de kendimi geliştirmek adına deneyimlerim oldu. 1 yıldır aktif olarak danışan almaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

1 yıldır aktif danışan almaktayım ve seanslarımda en önem verdiğim şey danışanım ile sağlam bir terapötik ilişki geliştirmektir. İlk seans terapi seansı değildir ve benim, danışanımı dinleyip bana getirdiği problemin ne olduğunu ve problemler hakkında neler yapabileceğimize danışan ile birlikte karar verdiğimiz seanstır. Bazen değerlendirme seansı ikinci senası da kapsayabilmektedir ancak genel olarak bir seansta kalmaktadır.


Değerlendirme seansı sonlandırıldığında da terapi seanslarımıza geçmiş oluruz ve danışan odaklı ilerleyerek problem ne ise ona göre ekol belirleyip gerekli problemleri gerekli şekilde çözüme kavuşturma yolunda adımlar atmaktayım.


Terapi süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Çalışma Grupları

Aile Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Aile ve Çift LGBT+ Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi EMDR Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Şema Terapi

Eğitimler

Beykent Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Sanat Terapisi - Mons Akademi - 24.12.2021 Masal Terapisi - Mons Akademi - 24.12.2021 Emdr - Sürekli Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi - 30.12.2021 Flash Emdr - Sürekli Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi - 30.12.2021

Danışan Yorumları