1. Uzman
  2. Duygu KILINÇ
Duygu KILINÇ

Duygu KILINÇ

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 400

Hakkında

Merhabalar, eğitimime 2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde başladım. Tezimi ‘Travma sonrası stres bozukluğu yaygınlığı ve kültürlenme tutumlarıyla ilişkisi’ üzerine yazarak okulumdan bölüm ve fakülte birincisi olarak mezun oldum. Eğitim hayatım süresince Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik stajlarımı tamamladım. 2019’dan bu yana İstanbul’da özel bir klinikte okb, ergen psikolojisi, depresyon, anksiyete gibi çeşitli alanlarda terapi hizmeti vermekteyim. 4 yıl süren ve Avrupa Psikoterapistler Birliği onaylı pozitif psikoterapi eğitiminin 200 saatlik temel eğitimini tamamlamış bulunmaktayım. Uluslararası akredite olan Pozitif Psikoterapinin 750 saatlik ileri master eğitimine devam etmekteyim. Aynı zamanda Almanya pozitif psikoterapistler derneğinde aktif üyeyim. Bunun yanı sıra BDT, evlilik ve çift terapisi, duygu odaklı terapi gibi eğitimler almanın yanı sıra alandaki birçok seminer ve sempozyuma katıldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seanslarım süresince, insanın biricikliğini kabul eder ve danışan odaklı terapiyi savunurum. Bu sebeptendir ki, rahatsızlığın birçok farklı formu ve her hastanın kendine özgü oluşuna bağlı olarak sayısız prosedürler, teknikler ve metodolojik yardımcıları kullanan pozitif psikoterapi ekolüyle çalışıyorum.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) LGBT+ Aile ve Çift

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Pozitif Psikoloji Danışan(Birey) Merkezli Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Duygu Odaklı Terapi Eklektik Terapi Kültüre Duyarlı Terapi Manevi Danışmanlık Merhamet ve Merhamet Odaklı Terapi

Eğitimler

Yakın Doğu Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi - Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü - 30.10.2021 Terapide Klinik Görüşme Teknikleri - Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü - 22.3.2018 Alkol Ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı - Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü - 21.9.2017 Çift Terapisi - Sezgi Psikoloji - 10.11.2021 Çocuk Ve Ergenlerde Görüşme Teknikleri - Psikoloji Eğitim Akademisi - 22.11.2021 Act -kabul Ve Kararlılık Terapisi Eğitimi - Hayying Danışmanlık - 28.11.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi - Sarı Psikoloji -doç. Dr. Nilgün Caner - 27.11.2021 Psikodinamik Terapilerde Çift İlişkisi Sempozyumu - Sarı Psikoloji -doç. Dr. Nilgün Caner - 1.12.2021

Danışan Yorumları

terapi

(*)(*)(*)(*)(*)
gur - 7 ay önce
Duygu Hanım alanında uzman ve sorunlarla baş erme konusunda birçok farkındalık kazanmamı sağladı. İyi iletişim, iyi bir dinleyici olma, analitik yorumlama kabiliyeti, farklı ve ince bakış açıları sunma gibi yetenekleri bende tercih sebebi olacak karşılığı buldu. Teşekkür ederim her türlü desteğiniz için.
Toplam 1 yorum.