1. Uzman
  2. Duygu KILINÇ
Duygu KILINÇ

Duygu KILINÇ

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Panik Atak
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Panik Atak
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 500

Hakkında

Merhabalar, üniversite eğitimime 2015 yılında Near East University’de başladım. Tezimi Travma sonrası stres bozukluğu üzerine yazıp okulumdan bölüm ve fakülte birincisi olarak mezun oldum. Eğitim hayatım süresince Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik stajlarımı tamamladım. 2019’dan bu zamana İstanbul’da özel bir klinikte okb, ergen psikolojisi, depresyon, anksiyete ve kaygı bozuklukları gibi çeşitli alanlarda terapi hizmeti vermekteyim. 4 yıllık, Avrupa Psikoterapistler Birliği onaylı uluslararası ve transkültürel pozitif psikoterapi eğitiminin 200 saatlik temel eğitimini tamamlamış bulunmaktayım. Pozitif Psikoterapinin 750 saatlik ileri eğitimine devam etmekteyim. Aynı zamanda Almanya pozitif psikoterapistler derneğinde (WAPP) aktif üyeyim. Bunun yanı sıra BDT, ACT (Kabul ve Kararlılık), evlilik, aile ve çift terapisi, duygu odaklı terapi gibi eğitimler almanın yanında alandaki birçok seminer ve sempozyuma katıldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seanslarım boyunca, insanın biricikliğini ve özgünlüğünü kabul eder ve danışan odaklı terapi sürecini savunurum. Bundan dolayı rahatsızlığın/hastalığın birçok farklı şekli ve her hastanın kendine özgü oluşuna bağlı kalarak sayısız prosedürler, teknikler ve metodolojik yardımcılardan beslenen pozitif psikoterapi ekolüyle çalışıyorum.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Pozitif Psikoloji Danışan(Birey) Merkezli Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Duygu Odaklı Terapi Eklektik Terapi Kültüre Duyarlı Terapi Manevi Danışmanlık Merhamet ve Merhamet Odaklı Terapi

Eğitimler

Yakın Doğu Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi - Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü - 30.10.2021 Terapide Klinik Görüşme Teknikleri - Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü - 22.3.2018 Alkol Ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı - Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü - 21.9.2017 Çift Terapisi - Sezgi Psikoloji - 10.11.2021 Çocuk Ve Ergenlerde Görüşme Teknikleri - Psikoloji Eğitim Akademisi - 22.11.2021 Act -kabul Ve Kararlılık Terapisi Eğitimi - Hayying Danışmanlık - 28.11.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi - Sarı Psikoloji -doç. Dr. Nilgün Caner - 27.11.2021 Psikodinamik Terapilerde Çift İlişkisi Sempozyumu - Sarı Psikoloji -doç. Dr. Nilgün Caner - 1.12.2021

Danışan Yorumları

terapi

(*)(*)(*)(*)(*)
gur - 2 yıl önce
Duygu Hanım alanında uzman ve sorunlarla baş erme konusunda birçok farkındalık kazanmamı sağladı. İyi iletişim, iyi bir dinleyici olma, analitik yorumlama kabiliyeti, farklı ve ince bakış açıları sunma gibi yetenekleri bende tercih sebebi olacak karşılığı buldu. Teşekkür ederim her türlü desteğiniz için.
Toplam 1 yorum.