1. Uzman
  2. Ece YURDAKUL
Ece YURDAKUL

Ece YURDAKUL

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak, Kişilerarası İletişim Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak, Kişilerarası İletişim Problemleri
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 700
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog Ece Yurdakul. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans eğitimim devam ederken devlet hastanesi psikoloji polikliniğinde stajımı tamamladım. Staj dönemi boyunca, psikolojik test uygulamaları (SMMT, MMPI, AGTE, Kent EGY, WISC – IV) ve klinik görüşmelere eşlik etme fırsatı buldum. Sonrasında özel bir kurumda okul psikoloğu olarak çocuk, ergen ve ailelere psikolojik destek sağladım. Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulama ve Süpervizyon eğitimimi ve MMPI Uygulayıcı eğitimimi tamamladım. Aile Eğitimi ve Danışmanlığı alanında yüksek lisansımı tamamladım. Aynı zamanda aktif olarak danışan görmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Psikoterapiyi, kişinin kendi iç dünyasını keşfe çıktığı cesur bir yolculuk olarak görmekte ve bazen yol gösterici bazense zorlayıcı olabilen bu yolda danışanlarıma profesyonel destek sağlamaktan memnuniyet duymaktayım. Birey, problem ve hedef üzerinde ilerleyerek eklektik yaklaşımla çalışmaktayım.


Seans süresi 45 dakikadır ve psikoloğun belirlediği periyotlarda yapılır. Bu süre iki tarafça gerekli görüldüğü takdirde 45 dakikayı aşabilir ya da daha kısa sürebilir. Danışma süresince aktarılanlar psikolog ve danışan arasında gizli tutulacaktır.Çalışma Alanlarım: Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Travma Problemleri, Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Depresyon, Yemek Bozuklukları, Uyum Bozuklukları, Öfke Kontrol Sosyal Fobi, Stres Yönetimi, Yas, Sınav Kaygısı, Aile İçi İletişim Sorunları, Ebeveyn Danışmanlığı, Boşanma, Bağlanma Sorunları, Motivasyon Eksikliği

Çalışma Grupları

Çift & Partner Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bütüncül Psikoterapi Eklektik Terapi Sistemik Aile Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Mersin Üniversitesi - Yüksek Lisans - Aile Danışmanlığı

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Samsun Üniversitesi Sürekli Eğitim Ve Araştırma Merkezi - 21.11.2021 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Eğitimi - Türk Sağlık Vakfı - 7.9.2020

Danışan Yorumları