1. Uzman
  2. Edanur YILDIZ
Edanur YILDIZ

Edanur YILDIZ

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Psikolojik Danışman Edanur YILDIZ. Lisans eğitimimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Şu an Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. Gelişim psikolojisi, sosyal psikoloji, çocuk-ergen-yetişkin psikolojisi, aile danışmanlığı, bilişsel davranışçı terapi, kabul ve kararlılık terapisi, cinsel terapi gibi çağdaş terapi yaklaşımları eğitimlerimle mesleki bilgi birikimimi artırdım. Yüksek lisansım esnasında yurt dışında staj yaptım. Şu an Sivas Arke Psikolojik Danışma Merkezi'nde bireysel olarak psikolojik danışma hizmeti vermekteyim. Yaşamınızda baş edemediğiniz problemlerle baş edebilir hale gelmek ve kendinizi daha iyi tanıyabilmek yolculuğunda birlikte çalışmak dileğiyle...

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Sevgili Danışanlar,


Terapi süreci, yaşamın zorluk ve öngörülebilirliğinin ötesine geçerek, kişinin yaşantısını, hayatın içinde kendiliğinden var olan fırsatlar ve olanaklar hakkında yeni ve derin bir kavrayış içinde olmayı amaçlar. Kişi bu süreçte ben kimim, neye ihtiyacım var, problemlerimle nasıl baş edebilirim, güçlü yanlarım neler gibi sorulara cevaplar bulur. Psikolojik danışman olarak bu süreçte benim rolüm ise değişim, önleme, yaşamı zenginleştirme aracı olmaktır.


Terapide danışman ve danışan ilişkisi çok önemlidir. İlk seanstan itibaren en önem verdiğim koşul, güven ortamı oluşturarak danışanımla yakın ilişki içerisinde olmaktır. Güvene ve empatik anlayışa bağlı ilişki kurulduktan sonra danışanın kendini açması ve ilişkinin daha güçlü olduğunu gözlemlerim. Özellikle bu süreçte danışanların kendilerini daha iyi tanımasına özen gösteririm. Yapılan bilişsel ve davranışsal müdahalelerle değişim ve gelişim çok daha kalıcı hale gelir.


Terapi Sıklığı: Terapi sıklığı danışanın durumuna ve problemine göre farklılık gösterebilmektedir. En ideal olanı ise haftada 1 olmak üzere düzenli şekilde ilerlemektir. Gerekli gelişim ve değişimle birlikte danışanla sürecin sonlandırılmasına karar verilmesinin ardından, süreci takip etmek için daha uzun aralıklarla izleme seansları yapmaktayım. Bu şekilde terapi sürecinde öğrenilenler daha kalıcı hale gelir. Her bir seans süresi ise 55 dakika şeklindedir.


Çalışma Alanlarım:

Cinsel Terapi

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Sınav Kaygısı

Anksiyete Bozuklukları

Yeme Bozuklukları

Panik Bozukluk

Depresyon

Özgül Fobi

Rehberlik ve Özel Eğitim Danışmanlığı

Bedensel Belirti Bozuklukları

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Staj - Carrot's & Peas Kindergarten - 10.4.2023

Danışan Yorumları