1. Uzman
  2. Eren TUNCAY
Eren TUNCAY

Eren TUNCAY

Uzman Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Sosyal Fobi
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Sosyal Fobi
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhabalar, ben Psikolog Eren Tuncay. Lisans eğitimimi 2016 yılında Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu ve bölüm 3.cüsü olarak tamamladım. Lisans hayatım boyunca öğrenci kongrelerine, çeşitli kurslara ve seminerlere katıldım. Aynı zamanda eğitim sürem boyunca çeşitli derslerin öğrenci asistanlığını gerçekleştirdim. Mezuniyetimden sonra belirli bir süre özel eğitim alanında çalıştım. Özel eğitim alanından sonra beş sene kadar hastanede psikiyatri bölümünde aktif olarak hem ergen hem yetişkin danışan gördüm, çeşitli psikolojik testler uyguladım, toplum ruh sağlığı merkezinde ve yataklı psikiyatri servisinde çalıştım. Kurumda çalışan personele yönelik öfke, stres, iletişim hakkında çeşitli seminerler verdim. 5 sene hastane deneyimi ardından terapi çalışmalarımı üniversite ortamında devam ettirmekteyim. Psikoloji alanında Ufuk Üniversitesi'nde tezli yüksek lisansımı yaptım. Yaklaşık 7 senedir aktif olarak danışan görmekteyim. Ergenler ve yetişkinler ile çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Her insan dönem dönem kendi baş etme becerilerinin yetmediği durumlarda kendini bulabilir. Yaşadığı olumsuz yaşam deneyimleri ya da baş edemediği durumlar hakkında bir çıkış noktası olmadığını düşünebilir. Terapi kavramı tam da bu noktada devreye girmektedir. Kendi baş etme becerilerimizin zayıfladığını düşünüyorsak, anlaşılmak veya koşulsuz kabul görmek istiyorsak ve özünde problemimizi çözmek istiyorsak terapi için o adım atmalıyız.


Terapilerim kapsamında; kaygı bozuklukları, depresyon, obsesif kompulsif bozukluklar, yeme bozuklukları, uyum problemleri, çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, özgül fobiler, sosyal kaygı bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, stres yönetimi, öfke ile ilişkili problemler, kişilerarası iletişim problemleri, panik atak, özgüven problemi, bağlanma ile ilişkili sorunlar, yas süreci gibi problemlerle çalışıyorum.Terapilerimi bilişsel davranışçı terapi ve kısa süreli çözüm odaklı terapi perspektifinde haftalık olarak, problemin içeriğine göre etik açıdan yürütmekteyim.

Etik çerçevede danışan-psikolog gizliliğine önem vermekte ve probleme uygun terapi teknik ve yöntemlerini eklektik bir bakış açısı ile uygulamaktayım.


Unutmayalım ki psikolojik desteğe ihtiyaç duymak utanılacak bir durum değildir..

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) LGBT+ Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Başkent Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Ufuk Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapieğitimi - Apamer - 13.7.2018 Toplum Ruh Sağlığı Eğitimi - Sağlık Bakanlığı - 11.3.2019 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Datem - 15.3.2019 Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi - Sağlık Bakanlığı - 4.11.2019 Diksiyon Eğitimi - Gençlik Ve Spor Bakanlığı - 30.1.2013 Drama Eğitimi - Gençlik Ve Spor Bakanlığı - 8.7.2013 Etkili Ve Hızlı Okuma - Gençlik Ve Spor Bakanlığı - 10.6.2013 Yeme Bozukluklarının Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Prof. Dr. Aslıhan Dönmez - 12.6.2022 Lgbt+ Bireylere Yaklaşım Konulu Gökkuşağı Sempozyumu - Türk Psikologlar Derneği (samsun Şubesi) - 9.6.2022 Çiftler Ve Çatışma Yönetimi - Dr. Öğr. Üyesi Selenga Gürmen Acar, Türk Psikologlar Derneği (çift Ve Aile Çatışmaları Birimi) - 16.6.2022 Deprem Travması İçin Kontrol Odaklı Davranış Terapisi Eğitimi - Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu - 26.2.2023

Danışan Yorumları