1. Uzman
  2. Fatmanur AYDIN
Fatmanur AYDIN

Fatmanur AYDIN

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 140
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 150

Hakkında

Giresun üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü 2021 mezunuyum. Farklı insanlarla iletişim kurmayı çok sevdiğim için bu bölümü seçtim. İşimi severek yapıyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhaba ben Psikolojik Danışman Fatmanur Aydın. Lisans eğitimimi Giresun Üniversitesinde tamamladım. Psikoloji üzerine özel ilgi alanım kaygı (anksiyete) bozukluklukları diyebilirim.


BİLGİLENDİRİLMİŞ ONAM FORMU


1.Süreç

Psikolojik danışma süreci boyunca danışanların uyması gereken sorumluluklar bulunmaktadır. Bu form size sunacağım psikolojik danışma yardımı, haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında sizi bilgilendirmek için yazılmıştır.

Psikoloji danışma oturumları haftada bir defa 45-50 dakika olarak planlanacaktır. Bu oturumlar boyunca ilk önce sorununuzu tanımaya çalışacağız, sorununuzun çözümüne yardımcı olacak unsurları keşfettikten sonra birlikte özüm için ilerleyeceğiz. Süreç sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Ortalama 6-8 hafta sürebilmektedir.(Ancak söylediğim gibi net bir sayı vermemiz mümkün olmayacaktır.)

Bu yardım sürecinde duyguları keşfetmek ve bazı gerçekler konusunda iç görü kazanmak sizlerin zaman zaman sıkıntı,üzüntü ve kaygı durumları yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu psikolojik danışma sürecinde beklenen ve oldukça olası bir durumdur. Sürecin sonunda bireyin içgörü kazanması ve yaşam kalitesinde artış görülebilmesidir.


2.Gizlilik ve Sınırları

Sizinle ilgili bana anlatmış olduğunuz tüm bilgiler, söylediğiniz her şey ve kimliğinizi üçüncü kişilerle asla paylaşmayacağım. Buna rağmen azı istisnai durumlarda gizliliği bozarak adım atmam zoruludur. Bu istisnai durumlar:

  • Sizin kendinize veya başka kişilere ciddi bir zarar verme planınız olduğunu fark ettiğimde,
  • Yakınlarınızın sizden tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalığı habersizce kapma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde sözlü ya da yazılı bir açıklamada bulunmanız ya da böyle bir izlenim vermeniz durumunda, sizi ve çevrenizdeki insanları korumak amacıyla psikolojik danışma etik ve ilkelerince ayrıca kanunlarca gerekli yerlere bildirmem zorunluluktur.
  • Tanıklık celbi gelmesine karşın kanunen tanıklık yapmam gereken durumlarda,


3.Danışan Hakları ve Sorumlulukları

  • Psikolojik danışma süreci boyunca size sunacağım yardımın yararlı olabilmesi açısından oturumlara beklenen gün ve saatlerde devam etme sorumluluğunuz bulunmaktadır.
  • Oturumlara gelemeyeceğinize dair öneli bir durum olduğunda iletişime geçmeniz beklenmektedir.
  • Psikolojik danışma sürecinde istediğiniz zaman danışma almaktan vazgeçme hakkınız bulunmaktadır.Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Danışan(Birey) Merkezli Terapi Oyun Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Giresun Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Oyun Terapisi - News Pdr - 17.9.2021 Aile Ve Evlilik Danışmanlığı - Ev Okulu Derneği - 12.3.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - News Pdr - 17.3.2022

Danışan Yorumları

Gayet guzel

(*)(*)(*)(*)(*)
Runesya - 3 ay önce
Bir piskolog ile ilk görüşmem di gayet ilgili ve bilgili devam etmeyi istiyorum
Toplam 1 yorum.