1. Uzman
  2. Ferda SEZEN
Ferda SEZEN

Ferda SEZEN

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Sosyal Fobi , İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Sosyal Fobi , İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 220
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhabalar, ben Psikolojik Danışman Ferda Sezen. Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Şu anda Selçuk Üniversitesinde PDR yüksek lisansıma devam etmekteyim.Eğitimim boyunca çeşitli okullarda staj görme imkanı edinmekle birlikte alanında uzman hocalarımız eşliğinde süpervizyon destekli psikolojik danışma oturumları yürüttüm. Eğitim gördüğüm üniversite ve şehir nedeniyle çeşitli seminerlere katılım imkanı buldum. Üniversitemin atmosferi sayesinde çeşitli kültürlerden insanlarla kaynaşma imkanı buldum, tüm değerlerine rağmen insanın biricik ve değer görmeye değer bir varlık olduğunu; her insanın sorununu kendi yaşamına göre değerlendirmeyi ve danışma almaya karar veren cesaretli danışanlarıma bu yolda desteklemeyi öğrendim. Bu yolda beraber yürümek dileğiyle, kendinize iyi bakın.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Sorunlarla yüzleşmek cesaret, değişmek ise çaba ister. Eğer sorunlarınızla yüzleşmekte veya değişim için çaba göstermekte zorlanırsanız size eşlik etmek için burada olacağım. Yolunuzdaki taşları beraber kaldırmak için çaba sarf edeceğiz. Danışmada en önemli noktalardan biri danışanın gönüllü katılımı ve değişim için gerekli olan motivasyonudur. Gizlilik gereği(birkaç özel durum haricinde) konuşulanların danışma oturumu içerisinde kalacağını belirtmek isterim. Oturumlarımızı 50 dakika olmak üzere haftada bir defa yapacağız. Oturumların sıklığı ve süresi birlikte çalışacağımız soruna bağlı olarak değişebilmektedir. Mutlu ve huzurlu günler geçirmeniz dileğiyle.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Gestalt Terapi Eklektik Terapi Duygu Odaklı Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Bilişsel Terapi (CPT) Adleryan Terapi Kültüre Duyarlı Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Gestalt Terapi Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 9.12.2021 Kriz, Travma, Yas Danışmanlığı( Ramazan Aydın) - İstanbul Gedik Üniversitesi - 2.1.2022 Mindfulness - İstanbul Gedik Üniversitesi - 28.12.2021 Duygu Odaklı Terapi( Eft) - Dr. Çiğdem Dürüst - 16.1.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi( Murad Atmaca) - Fusem - 26.12.2021 Aile Danışmanlığı - Marmara Üniversitesi - 6.7.2022 Terapötik Kartlar - Doç, Dr, Durmuş Ümmet - 6.7.2022

Danışan Yorumları