1. Uzman
  2. Gelengül UĞURLU
Gelengül UĞURLU

Gelengül UĞURLU

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1300

Hakkında

Psikoloji Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladım. Dicle Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında tez dönemindeyim. Yetişkinlere yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi ve Dinamik Terapi hizmeti vermekteyim. 📍Yüz yüze terapileri Çukurambar, Ankara’da bulunan Nova Psikoloji'de yapmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi seanslarımız haftada bir 50 dakika olarak planlanmaktadır. İlk görüşmeler değerlendirme görüşmesi şeklinde ilerlemektedir, bu görüşmelerin amacı sizi tanımak ve sorun alanlarını belirlemektir. Sonraki süreçte de bu sorun alanları üzerinde çalışmaya başlamaktayız.


Çalışma Alanlarım:

Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları

Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Kaygı

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Obsesif-Kompulsif Bozukluk

Yaygın Kaygı Bozukluğu ve Depresyon

Yeme Bozuklukları

İletişim Problemleri

İlişki Yası / Ayrılık Süreci

Motivasyonel Problemler

Öfke Kontrolü

Sınav Kaygısı

YasÇalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) LGBT+ Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Ankara Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Kişilik, Kişilik Bozuklukları Ve Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi - Prof. Dr. Doğan Şahin - 1.2.2024 Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi - Datem - Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu - 12.3.2023 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Başkent Psikoloji Atölyesi - 20.3.2023 Deprem Travması İçin Kontrol Odaklı Davranış Terapisi Eğitimi - Datem - Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu - 27.2.2023

Danışan Yorumları

Alanında uzman ve profesyonel

(*)(*)(*)(*)(*)
M... ... - 30 gün önce
Gelengül hocamla yaklaşık 8 aydır seans yapıyoruz.Başlangıçtan bugüne kendimde olan pozitif değişimi hem kendim hemde çevremdeki insanlar farkettiğini söylüyorlar. Alanında uzman bir isim olduğunu her geçen gün daha da anladım. Benim hayatıma olan katkısı için minnettarım.

Yardımsever ve alanında uzman

(*)(*)(*)(*)(*)
B... ... - 31 gün önce
Gelengül hocama depresyon tanısı aldıktan sonra gitmeye başladım. En son 4. seansa gittim ve kendimi şimdiden daha iyi hissediyorum. Şehir dışına çok sık çıkmam gerektiği için, bazı seansları online yaptık. Çok esnek ve yardımsever, güler yüzlü biri.

Güvenilir ve Destekleyici

(*)(*)(*)(*)(*)
... ... - 32 gün önce
Gelengül hanıma ne kadar teşekkür etsem az kalır… Günlük hayatımda çözemediğim ve beni çok zorlayan süreçten geçtim. Yardım arayışındaydım. Araştırmalarım sonucunda Gelengül hanıma denk geldim. Bu hafta 12. seansımızı tamamladık ve kendimi anlamlandırmama, yeni ve farklı çözüm yollarını farketmeme katkısı için minnettarım. Beraberce belirlediğimiz terapi hedeflerimize ulaştıkça kendimi çok daha iyi hissediyorum.
Toplam 4 yorum. Tümünü Gör