1. Uzman
  2. Gizem TOPYILDIZ
Gizem TOPYILDIZ

Gizem TOPYILDIZ

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 250
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Gizem Topyıldız. Lisansımı Trakya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Lisans eğitimim sırasında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Psikolojik Testler eğitimlerimi tamamladım. Mezun olduktan sonra üç sene boyunca 15-18 yaş aralığındaki ergenlerle ve aileleriyle çalışma fırsatı yakaladım. Ergenlerde başlıca çalıştığım konular gelecek kaygısı, sınav kaygısı, kariyer danışmanlığı, kişilerarası ilişkiler, özgüven.. Kısa bir süre ise 3-6 yaş aralığındaki çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Bu süreçte oyun terapisi eğitimine devam ettim. Çocuklarla başlıca çocukta öfke, sınırlar, ayrılık kaygısı gibi konularla çalıştım. Aktif olarak danışan görmeye ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimime devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikolojik danışma sürecine öncelikle danışanımı tanıyarak başlıyorum ve güven ortamının oluşması, terapötik ilişkinin sağlanmasını amaçlıyorum.

Danışanımla bu psikolojik desteği istemesinin sebebini konuştuktan sonra danışma sürecinden beklentilerini sorarak amaçlar oluşturuyoruz.

Bu amaçlar doğrultusunda danışanım için uygun olan yaklaşımla psikolojik danışma sürecine devam ediyoruz.


Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Duygu Odaklı Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Oyun Terapisi

Eğitimler

Trakya Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Psikolojik Danışmada Çok Boyutlu Müdahale Eğitimi Ve Süpervizyonu - Yıldız Teknik Üniversitesi - 11.12.2019 Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi - Adep Psikoloji - 24.9.2020 Bdt Yönelimli Sınav Kaygısıyla Başa Çıkma Yöntemleri - Türkiye Sağlık Vakfı - 28.3.2021 Resimlerle Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Yöntemleri - Yakın Doğu Üniversitesi - 15.6.2022 Kariyer Danışmanlığı - Pdr Der - 9.3.2022 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Boğaziçi Enstitüsü - 11.1.2023

Danışan Yorumları