1. Uzman
  2. Gülnur ÖNDER
Gülnur ÖNDER

Gülnur ÖNDER

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Fobiler, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Çatışma Çözme Becerileri
Uzmanlıklar: Fobiler, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Çatışma Çözme Becerileri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 200
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Kırıkkale Üniversitesi Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi, resim yorumlama ve analizi, EMDR, aktarım odaklı terapi, çift terapisi, Gestalt Terapi eğitimlerini almış bulunmaktayım. Aile danışmanlığı, çocuk ve ergen terapisi, bireyle psikolojik danışma, grupla psikolojik danışma, çocuk resimleri yorumlama ve analizi, meslek ve kariyer danışmanlığı alanlarında yetkinim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapilerime önce tanışma ile başlamaktayım. Sizin hakkınızda bilmemi istediğiniz şeyleri anlatmakla başlayabilirsiniz. Daha sonra ise benimle görüşme nedeninizi anlamak isterim. Size problem teşkil eden durum ne zaman ve nasıl ortaya çıktı? Ne kadar sıklıkla tekrar ediyor? Ortaya çıktığında ne hissediyor ve düşünüyorsunuz? Ortaya çıktığında neler yapıyorsunuz? Bunu aşmak için neler yaptınız ve bunlardan hangisi ne kadar işe yaradı? gibi sorulara cevap aramaktayız. Terapilerime ihtiyaca ve isteğe göre rahatlama egzersizleri, meditasyon egzersizleri eşlik edebilir. Her seans sonunda sizinle birlikte o seansla ilgili bir ödev belirlemekteyim. Bu ödevler sayesinde gelişme ve ilerleme kaydedeceğiz.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (18-65) LGBT+ Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Bilişsel Terapi (CPT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Davranışçı Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Duygu Odaklı Terapi EMDR Gestalt Terapi Oyun Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Kırıkkale Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Emdr - Çevrimiçi Psikoloji - 12.7.2021 Oyun Terapisi - Çevrimiçi Psikoloji - 12.7.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi - Çevrimiçi Psikoloji - 12.7.2021 Resim Yorumlama Ve Analizi - Çevrimiçi Psikoloji - 19.7.2021 Aktarım Odaklı Terapi - Çevrimiçi Psikoloji - 19.7.2021 Çift Terapisi - Çevrimiçi Psikoloji - 19.7.2021 Gestalt Terapi - Çevrimiçi Psikoloji - 9.8.2021

Danışan Yorumları