1. Uzman
  2. Hakan KILIÇ
Hakan KILIÇ

Hakan KILIÇ

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1000

Hakkında

2016 yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden Yüksek Onur Belgesi ile mezun oldum.Travmatik yaşantıları olan çocuklara psikolojik destek konusunda eğitimlere katıldım. 2017 yılında ise Seksofonksiyonel Terapinin temel ilkelerini içeren Cinsel terapi eğitimini aldım. Ardından Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen Stratejik Çift ve Aile Terapisi eğitimini tamamladım. Şu anda Seksofonksiyonel Terapi Enstitüsü Hatay il temsilcisiyim. Evlilik problemleri,aile içi ilişkiler, ergenlik dönemi problemleri, yetişkinlerde cinsel işlev bozuklukları, kaygı bozuklukları, panik atak, depresyon konularında psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

ÇİFT VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Çift/Aile Danışmanlığı ilk görüşmemiz ortalama 90 dakika sürmektedir.

Daha sonra birkaç seans bireysel seans görüşmesi yapılarak bireylerin ihtiyaçlarını belirliyoruz. Öfke duygusu, iletişim sorunları, aile içi travmalar vb. çiftlerin getirdiği soruna göre süreci yürütüyoruz.


CİNSEL TERAPİ VE DANIŞMANLIK

Cinsel işlev sorunları çeşitli nedenlerle ortaya çıkıyor olabilir. İlk görüşmemizde danışandan detaylı bir öykü alıyoruz.Öykü aldığımız seansta süre sınırımız olmuyor.Detaylı öykü içerisinde özellikle danışanın yaşadığı problemin biyolojik ve psikolojik yönleri inceleniyor ve sebep biyolojik kökenli ise danışan alanında uzman hekime yönlendiriliyor.Eğer psikolojik ve seksolojik kökenli bozukluk olduğuna kanaat getirilirse terapi sürecimiz başlıyor.


KAYGI BOZUKLUKLARI

Kaygı duygusunu ortaya çıkaran düşünceyi analiz ediyoruz ve bunun davranışsal sonuçlarına bakıyoruz. Özellikle kaygı duygusunu ortaya çıkaran düşünce çarpıtmaları ile çalışıp kişinin farkındalık düzeyini arttırıp alternatif ve sağlıklı olan düşünceyi hayatına entegre etmeye çalışıyoruz. Bunun için danışanlarımıza duygudurum formu iletip günlük hayatta kaygı uyandıran düşünceleri not etmesini ve bunları danışma ortamına getirmesini talep ediyoruz.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çocuk (6-12) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Gerçeklik Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Bütüncül Psikoterapi

Eğitimler

Atatürk Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Cinsel Terapi Eğitimi - Türk Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Derneği - 25.12.2017 Bilişsel Davranışçı Temelli Psikolojik Danışma - Türk Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Derneği - 8.5.2018 Yüksek Onur Belgesi - Atatürk Üniversitesi - 6.6.2016 Göç Ve Travmaya Maruz Kalan Çocuklarda Psikolojik Danışma - Hacettepe Üniversitesi - 16.8.2018 Stratejik Çift Ve Aile Terapisi Eğitimi - Davranış Bilimleri Enstitüsü - 15.5.2023

Danışan Yorumları