1. Uzman
  2. Hande Nil ARICAN
Hande Nil ARICAN

Hande Nil ARICAN

Psikolog

Uzmanlıklar: Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 450
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 450

Hakkında

Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yüksek onur derecesiyle 2019 yılında tamamladım. İşletme bölümünü çift anadal yaparak 2021 yılında tamamladım. 2020 yılında tam burslu olarak kazandığım Gedik Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programında tez sürecini yürütmekteyim. Aynı zamanda lisansım süresince annelik, gebelik, ağrı hastaları ve ağrıyla baş etme konularında, araştırmalara katkı sağladım. Çapa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji kliniğinde, danışmanlık ve rehabilitasyon merkezlerinde staj yaparak deneyim kazanma fırsatı elde ettim. TOG Vakfı bünyesinde kanserli çocuklarla çalışma deneyimi yaşadım. “Rorschach Testi ve TAT Yetişkin Eğitimleri Semineri”ni tamamladım ve uygulama yapmaktayım. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerim süresince psikanalitik-psikodinamik terapiler, bilişsel davranışçı terapiler, pozitif psikoloji gibi birçok kuram, ekol ve terapi yaklaşımı üzerine ders alma fırsatı yakaladım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Aktif olarak ağırlıklı psikanalitik terapi ekolü perspektifinde çalışmalarımı yürütmekteyim. BDT ve eklektik yaklaşımları da kullanmaktayım. Yüksek lisans kapsamında aldığım süpervizyonlarıma devam etmekteyim. Yetişkin ve ergenlerle bireysel psikoterapi seanslarını sürdürmekteyim. Kaygı bozuklukları, depresyon, narsisizm, ilişkisel problemler, günlük yaşam stresörleri, ergenlik dönemi krizleri ve kimlik bunalımı gibi konular, çalışılan başlıca sorun alanları arasında sayılabilir.

Terapi seansları 45 dakika, her hafta aynı gün ve saat planlanacak şekilde düzenli olarak devam etmelidir. Yüzyüze ve online olarak seanslar yürütülmektedir. Seanslarda danışanın getirdiği konular ele alınmaktadır.

0533-232-05-50 numaralı telefondan da randevu oluşturmak için iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Analitik Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eklektik Terapi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi

Eğitimler

Gedik Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Rorschach Ve Tat Semineri - Rorschach Ve Projektif Testler Derneği - 3.12.2021

Danışan Yorumları