1. Uzman
  2. Hatice Ahsen ÇAY
Hatice Ahsen ÇAY

Hatice Ahsen ÇAY

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Öfke Kontrolü
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Öfke Kontrolü
Online Terapi
süre 55 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 750

Hakkında

Merhaba ben psikolog Hatice Ahsen Çay, Lisans eğitimimi Beykent Üniversitesi'nde yüzde yüz burslu bir şekilde onur derecesi ile tamamladım. Her zaman psikoloji ve sosyal bilimlere ilgili bir kişi olarak lisans eğitimim boyunca çeşitli seminerlere, eğitimlere ve atölyelere katıldım. Ve her zaman yolda olmak ilkesi ile öğrenmeye devam ediyorum. Zorunlu staj kapsamında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi yatılı servisleri ve AMATEM'de stajyer psikolog olarak çalıştım. Lisans eğitimi sonrasında Davranış Araştırmaları Merkezi bünyesinde 3. Dalga Bilişsel Davranışçı Terapi teorik eğitimini ve süper-vizyonunu tamamladım. Şu an aktif danışan alırken kendimi grup ve akran süper-vizyonları ve vaka analizi sunumlarına katılarak desteklemekte ve Duygu odaklı Terapi teorik eğitimime devam ederek bir terapist olarak bakış açımı geliştirmeye devam etmekteyim. Etik ilkelere sıkı sıkıya bağlı kalıp her gün merakımı canlı tutarak ve yaptığım işi severek devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi benim için aldığımız yaralardan dolayı göremediğimiz kısımları daha net görebilmek için bir rehberlik süreci. Karşılıklı kurulan güvenli, empatik ve şevkatli ilişkiden oluşan bir denizde adalarda duraklayıp sorunlar üzerine çalışmalar yapıp yüzmeye devam etmeyi anlatıyor.


Terapi süresi 60 dakika olmak ile beraber ilk seanslar sizi daha yoğun bir şekilde tanımaya çalışacağım için bu süre artabiliyor.

Seansların sıklığı standart olarak haftada bir olmakla beraber sürecin işleyişinin yoğunluğu, danışanımın bütçesine göre azalıp artabilecek şekilde beraber belirlemeyi tercih etmekteyim.


Terapi sürecinde bütüncül bir yaklaşım ile davranışsal, bilişsel yöntemler ile dinamik ve hümanistik yaklaşımların tekniklerini kullanarak danışan ihtiyaçları merkezli bir şekilde yaklaşım geliştiriyorum.


Terapi sürecinin uzunluğu danışanın getirdiği sorunlar ile değişmekle beraber bütüncül yaklaşım ile sorunların daha derinlerine indiğimiz ve daha uzun süreler devam eden bir terapi süreci işlerken; eğer kısıtlı bir bütçe ve zaman ile çalışıyor isek BDT kapsamında yapılandırılmış şekilde ilerleyerek ilk 2 seansta sizi yoğun şekilde anlamaya çalıştığım 3. seansta belirlediğimiz sorun/lar üzerine size özel bir formülasyon ve çözüm yolu oluşturduğumuz ve 4. seanstan itibaren bu formülasyon üzerinden çalışmalar yaparak ortalama 10-15 seans içinde iyileşme görmeyi beklediğimiz bi süreç oluyor. Bu süreçler arasında bir karar vermek ve yola çıkmak ancak sizi tam anlamıyla dinledikten sonra beraber aldığımız bir karar olabilir.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kültüre Duyarlı Terapi Davranışçı Terapi Feminist Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Bilişsel Terapi (CPT) Bütüncül Psikoterapi

Eğitimler

Beykent Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları - Datem - 24.7.2022 Masal Terapisi Sertifikası - Başkent Üniversitesi - 9.2.2023 Mindfulness Temelli Psikoterapi - Rehber Psikoloji - 4.11.2023 Temel Spor Psikolojisi - Rehber Psikoloji - 9.11.2023 Erken Çocukluk Dönemi Montessori Eğitimi - Başkent Üniversitesi - 20.5.2023 Oyun Terapisi - Başkent Üniversitesi - 18.5.2023 Wısc-r - Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği - 22.11.2023

Danışan Yorumları