1. Uzman
  2. Hatice FARSAKOĞLU TUNCER
Hatice FARSAKOĞLU TUNCER

Hatice FARSAKOĞLU TUNCER

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

2017 Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programından mezun olduktan sonra, çeşitli okullara psikolojik danışmanlık hizmeti verdikten sonra 2020 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. Seanslarımı Kabul ve Kararlılık Terapisi(ACT) penceresinden yürütmekte ve Sistemik Psikoterapi Eğitimime devam etmek etmekteyim. Kendinize yakınlaşmaya çıktığınız bu yolculukta sizlere eşlik etmekten keyif duyacağım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

*Ruhsal sorunlar yaşamak ve yardım aramak yaşamın içinde doğal bir süreçtir. Bu süreçte yaşadığınız durum sadece bir sorun olmaktan çok, yaşamının bir döneminde zorlanma ve bu konuda yardım aramak olarak değerlendirilir. Sorun yaşıyor olmak ise insan yaşamının doğal bir parçasıdır.


*Psikolojik danışma hizmeti gönüllüğü içerir. Danışma aldığınız sürece, size sunulacak yardımın yararlı olması için, oturumlara belirlenen gün ve saatte devam etme sorumluluğunuz bulunmaktadır. Bu nedenle randevu gün ve saatini danışmanınız ile birlikte ayarlamamız önemlidir. Ancak, oturumlara gelmemeniz için önemli bir nedeniniz olduğunda en az bir gün önceden danışmanınızı bilgilendirmeniz gerekmektedir.


*Seanslar genellikle haftada bir yapılır ve her bir seans ortalama 50 dakika sürer ve normal koşullarda zamanında başlar zamanında biter. Görüşmelerin sıklığına ve ne kadar süreceğine danışan ve danışman birlikte karar verir.


*Danışma sürecinde her danışanın mahremiyetine özen gösterilir, gizlilik esastır. Görüşmede konuşulanlar sizin izniniz olmadığı sürece sizinle danışmanınız arasında kalır. Ancak bildirilmesi zorunlu herhangi bir suç unsuru olduğunda, kendinize ya da bir başkasına zarar verme riskinin ve istismarın söz konusu olduğu durumlarda ve tanıklık celbi gelmesi halinde gizlilik ilkesi ihlal edilir ve gerekli bilgiler ilgili kişi veya kurumlarla paylaşılabilir. Bu durumda öncelikle tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.


*Danışmanınız gerekli gördüğü takdirde psikolojik test ve değerlendirme araçlarını uygulayabilir.


*Danışmanınız gerekli durumlarda farklı bir uzmanla/merkezle görüşmenizi önerebilir veya farklı bir uzmandan danışma sürecinize ilişkin görüş isteyebilir. Böyle bir durumda danışan tarafından ödenecek seans/muayene ve tetkik ücretleri başvuru sahibi tarafından ödenir.


*Bu yardım süresince duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sizin sıkıntı, acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.*Psikolojik danışma süresince, istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır. Yardımı kendi isteğinizle sonlandırmak size hiçbir yükümlülük getirmemektedir.


*Aldığınız bu psikolojik danışma yardımıyla ilgili herhangi bir memnuniyetsizliğinizi istediğiniz zaman dile getirebilirsiniz. Size daha iyi yardımcı olmak ve kendimi yeniden değerlendirmek için sizi içtenlikle dinleyeceğim.

Çalışma Grupları

Okul Öncesi Çocuk (0-6) Ergen (12-18) Çift & Partner Çocuk (6-12) LGBT+ Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eklektik Terapi Oyun Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Kabul ve Kararlılık(ACT)

Eğitimler

Çukurova Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Newspdr - 13.3.2022 Travma Ve Yas Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - Newspdr - 20.2.2022 Kişilik Bozuklukları Uygulayıcı Eğitimi - Newspdr - 8.1.2022 Bilişsel Terapi - Türk Pdr Derneği - 9.12.2018 Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Ticaret Üniversitesi - 10.1.2022 Masal Terapi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Ticaret Üniversitesi - 10.1.2022 Mmpı+cat+tat+frostig Görsel Algı Testi Ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 29.3.2022 Objektif Değerlendirme Testleri&projektif Testlerin Ve Çizimlerin Yorumlanması İle Resim Analizi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 29.3.2022 Çocuk Ve Ergenlerde Bdt Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 28.11.2021 Aile Danışmanlığı - Yıldız Teknik Üniversitesi - 18.9.2020 Aile Dizimi - Newspdr - 1.12.2022 Kabul Ve Kararlılık Terapisi (act) - Deha Gelişim Enstitüsü - 19.3.2023

Danışan Yorumları

kendimi bulmak

(*)(*)(*)(*)(*)
L... K... - 3 ay önce
hissettiğim her şeyi açıkça anlatabilmek için sağladığı güzel iletişimden dolayı çok teşekkür ederim, 2. seansımız henüz, umuyorum ki kendimin en iyi haline ulaşacağım sayesinde.

Tesekkur ederim

(*)(*)(*)(*)(*)
Sahsi - 15 ay önce
Uzmanim beni cok iyi anliyor. Cok tesekkur ederim.

Seans

(*)(*)(*)(*)(*)
gur - 15 ay önce
Seanslar iyi geçti, rahat iletişim kurabilen ve analitik açıdan bakabilen bir psikolog. Tavsiye ederim.
Toplam 7 yorum. Tümünü Gör