1. Uzman
  2. Hazar ŞEN
Hazar ŞEN

Hazar ŞEN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 600
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 750

Hakkında

Merhabalar, Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2023 yılında Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans programından mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli eğitim ve seminerlere katılarak iyi bir terapist olma yolunda ilerlemeye çalıştım. 5 ay boyunca Psikoloji Alsancak’da klinik becerilerimi geliştirme amacıyla stajımı gerçekleştirdim. 2022 Ekim ayı itibariyle Terapi Sediri bünyesinde danışan görmekteyim. Seanslarımı BDT, Psikodinamik ve Varoluşçu ekollerle yürütmekteyim. 18 yaş üstü yetişkin ve çiftlerle çalışıyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

"Etkin bir terapinin ardışık bir sıra izlediğini unutmayın: duygunun uyanışı ve yaşanışı, ardından analizi ve bütünleşmesi."İlk seans danışanın kendisini tanıttığı ve hayatında yaşadığı birçok problemleri ortaya döktüğü seanstır. Terapist danışanını tanımaya ve problemlerini analiz etmeye başladıkça ilerleyen seanslarda gündemlerde buna göre belirlenir. Terapi süreci ile ilgili en önem verdiğim durum terapötik ilişkiyi danışanlarımla etkili bir şekilde kurmaktır. Terapi sürecinde güven ilişkisi sağlam bir zemine kuruldukça danışan da hayatıyla ilgili problemlere birçok yönden bakıp bunlara karşı duygusal sağlamlığını kazanır ve terapi amacına ulaşmaya doğru yol alır. 

 

Seanslar danışanların problemlerine göre genelde haftada 1 seans ile başlayıp süreç ilerledikçe 2 haftada 1 ve ayda 1 şeklinde planlanabilir. Seansların süresi 50 dakikadır.

 

Terapilerde tek bir ekole bağlı kalıp bu yönde danışanlarıma yaklaşmak yerine danışanın problemlerine göre seansımızda hangi ekol daha yararlı olacaksa ona uygun ilerlemeye çalışırım. Ödevlerin etkili olduğuna inanan bir terapist olarak ev ödevlerini de danışanlarıma göre şekillendirmeyi ve en rahat şekilde doldurabilecekleri gibi vermeye çalışırım.

 

Daha detaylı bilgi için “555*** ****” telefon numaramdan iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma Grupları

Çift & Partner Yetişkin (65+) Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Varoluşcu Terapi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Sanat Terapisi

Eğitimler

Ege Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Beck Yönelimli Cbt Nedir / Ne Değildir? - Beck Enstitü - 3.11.2021 Bilişsel Ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - 15.7.2022 Bilişsel Ve Davranışçı Terapide Değerlendirme Ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - 13.5.2022 Müge Göğebakan'dan Bdt Odaklı Süpervizyon - Terapi Sediri - 4.10.2022 Beslenme Psikolojisi Uygulayıcı Eğitimi - News Pdr Academy - 3.12.2022 Dinamik Ve Varoluşçu Bakış Açısından Yeme Bozuklukları Vaka Analizi - Bi'şey Akademi - 19.12.2022 Travma Ve Psikososyal Destek - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 17.10.2021

Danışan Yorumları