1. Uzman
  2. İpek AKALP
İpek AKALP

İpek AKALP

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 200

Hakkında

Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından üniversite eğitimimi Türkiye’nin en seçkin okullarından olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Psikoloji bölümü (İngilizce) lisans programımı onur derecesi ile tamamladım. Lisans eğitimim boyunca bir çok psikoloji etkinliklerinin içinde etkin rollerde bulundum ve psikolojinin farklı pek çok dalıyla ilgili konferanslara katıldım. Lisansım sırasında Isparta Şehir Hastanesi ve Dr. Deniz Erkal’ın Davranışsal ve Bilişsel Terapiler Merkezi’nde stajlarımı tamamladım. Isparta Şehir Hastanesi’nde bireysel terapi ön görüşmelerine, AMATEM görüşmelerine, Kent E-G-Y, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Denver II ve WISC-R zeka testlerine gözlemci olarak katılım sağlayıp, poliklinikteki hastaları psikologlar eşliğinde gözlemleme şansı buldum. Lisans eğitimimden sonra Oyun, Masal, Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, WISC-R zeka testi, İlişki ve Evlilik Danışmanlığı ve Montessori Uygulayıcı Eğitimlerini aldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Her seans 50 dakika sürmektedir. Danışanın gelişim ve iyileşme durumuna bağlı olarak seansların son bulacağı zaman dilimi değişmektedir. İlk seansın sonunda danışana doldurması gereken bir değelendirme formu verilir. Bu form bir sonraki seansta psikoloğa teslim edilir ve psikolog tarafından formun sonucu danışana açıklanır. Gözlem ve değerlendirme sonucuna göre psikolog ve danışanın işbirliği içerisinde tedavi için bir yol çizilir.

Çalışma Grupları

Aile Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Aile ve Çift Çift & Partner Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Gelişimsel Temas Oyun Terapisi Oyun Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Eğitimler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Henüz sertifika bilgisi girilmemiş.

Danışan Yorumları