1. Uzman
  2. Kaan ÜÇYILDIZ
Kaan ÜÇYILDIZ

Kaan ÜÇYILDIZ

Uzman Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 450
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 450

Hakkında

Kaan Üçyıldız, İlkokul eğitimini il derecesi ile lise eğitimini ise okul birinciliği ile bitirmiştir. İstanbul Beykent Üniversitesinde sağlık bilimleri ön lisans eğitimini bölüm derecesi ile tamamlamıştır. İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitiminden onur derecesi ile mezun olmuştur. Tamamlamış olduğu Psikoloji lisans eğitiminin ardından ''Psikolog'' unvanını almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesinde ''Sosyal Medya Kullanımının Ergenlerde Sosyal Anksiyete Bozukluğuna Etkisi'' adlı çalışması ile başarıyla tamamlamış ve uzmanlığını almıştır. Profesyonel iş hayatına Medicana İnternational Hastanesi ile başlamış olup ardından özel kliniklerde danışan görmeye devam etmiştir. Şuan da ise Büyükçekmece, Mimaroba'da yer alan ofisinde danışan kabulüne devam etmektedir. Çocuk, ergen, yetişkin ve çiftler ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Sizinle ve/veya çocuğunuzla bir terapi sürecine girmek üzereyiz. Bu nedenle size bireysel terapi, çocuk ve ergen terapisi, yetişkin terapisi, cinsel terapi, aile ve grup terapisi, evlilik – çift terapisi ile ilgili bilgi vermek ve birlikte uymamız gereken ilkeler, sorumluluklar, haklar ve kurallardan söz etmek istiyoruz.

Bir seans 50 dakikadır. Seansa psikoloğunuz geç geldiğinde, görüşme sürenizi uzatarak süreyi 50 dakikaya tamamlar. Seansa siz geç geldiğinizde görüşme süresine ekleme yapılmaz, normal süresinde bitirilir. Sizden önce ve sonra bekleyen danışanlar olabileceği için seansların zamanında başlayıp bitirilmesi önem taşımaktadır. Görüşme süresi gerektiğinde 50 dakikayı aşabilir. Randevunuz size asistanımız tarafından hatırlatılır, alınan randevular karşılıklı olarak verilmiş bir söz olarak kabul edilir. Psikoterapinin başarısı için psikoloğunuz ve sizin tarafınızdan ortak olarak belirlenmiş seans saatlerine ve seansların düzenliliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Seansa gelmemeniz söz konusu olduğunda, seans saatinizden en az 24 saat öncesine kadar iptal ettirmeniz gerekmektedir. İki seans üst üste randevusuna herhangi bir gerekçe olmadan gelmeyen danışan psikoterapiye uyumsuz olarak görülür ve terapi süreci sonlandırılır. Yapılması gerekli görülen testlerin sonuçları bir seans dahilinde danışanlara aktarılmaktadır, bu sonuç seansında, kişiye test bulguları ayrıntılı bir şekilde aktarılır ve terapi planı oluşturulur. Dolayısıyla sonuç seansları da terapi olarak kabul edilir. Terapide konuşulanlar siz izin vermediğiniz sürece, gizlilik ilkesi gereği, sizinle psikoloğunuz arasında kalır. Psikoloğunuza yaklaşımı, psikoterapi yöntemi, terapilerin içeriği, gidişatı, kendi eğitimi ve deneyimi konusunda her zaman soru sorabilirsiniz. Geri bildirim verebilirsiniz.


Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) LGBT+ Aile Çift & Partner Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) EMDR Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Gottman Çift Terapisi Kabul ve Kararlılık(ACT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Oyun Terapisi Şema Terapi Sistemik Aile Terapisi

Eğitimler

Gelişim Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Mmpi Ve Yetişkin Testleri Eğitimi - Psikolob - 26.7.2019 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Psikolob - 16.5.2019 Travma Ve Krize Müdahale Eğitimi - Psikolob - 24.12.2020 Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikolob - 15.3.2019 Cinsel Terapi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 18.5.2021 Emdr Terapi - İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi - 10.6.2021

Danışan Yorumları

Teşekkürler Kaan bey

(*)(*)(*)(*)(*)
N... K... - 7 ay önce
Hayatımın en zor günlerinde destek almak için Türk bir psikolog arıyordum, Köln de yaşadığım için Türk psikolog bulmak çok zordu. Kaan bey ile sürece başladık ve inanın kendimi tanımama hayatım ile ilgili farkında olmadan geçen giden zamanı fark etmeme ve en önemlisi yaşadığım o zor günlerin benim için o zorlukları aşmama büyük emeği vardır. Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Benim gibi iyi bir psikolog arıyışında iseniz mutlaka tanışmalısınız. sizi tanıdığım ve sizinle bu süreci başlattığım için çok şanslıyım. teşekkür ederim.

Kocaman bir teşekkür

(*)(*)(*)(*)(*)
Y... E... - 16 ay önce
Kaan bey ile tanışmam yaşamış olduğum ataklar ve krizler ile başladı. Kendisinden önce bir çok psikolog ile görüştüm fakat bana böylesine umut ve güven veren hiç kimse çıkmadı. Çok başarılı buluyorum kendisini. Yaşamış olduğum durumu çok kısa bir süre içinde çözüme kavuşturduk. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az, iyi ki sizi tanıdım Kaan bey. Kocaman bir teşekkür hak ediyorsunuz.
Toplam 2 yorum.