1. Uzman
  2. Koray TANEL
Koray TANEL

Koray TANEL

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 400

Hakkında

Merhaba ben Uzman Klinik Psikolog Koray Tanel. Lisans eğitimimi 2002 yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamladım. Mezuniyetimden itibaren çocuk ve ergenler ile; Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Disleksi, Duygudurum Bozuklukları, Sınav Anksiyetesi, Aşırı Yeme Davranışı, İhmal ve İstismar konularıyla çalıştım. Ardından Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansımı tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog Ünvanını aldım. Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Cinsel Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi eğitimlerimi tamamlayarak yetişkinler ile çalışmaya başladım. Uzmanlık alanlarım Depresyon. Panik Bozukluk, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Kaygı, Panik Bozukluk, Fobiler, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Özgül Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Vajinismus, Sertleşme Sorunu, Erken Boşalma, Evlilik ve Çift terapileri alanında çalışmaktayım. 20 Yıllık tecrübemi, danışanlarımın iyi oluş hali için kullanmaya devam ediyorum. ***** *****

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi sürecinde terapist ve danışan/lar birbirine güven duymalı ve beraber çalışmayı teyit etmelidirler. Bunun için öncelikle seansların yapısı hakkında bilgi vermeyi tercih ediyorum. Bu bilgilendirmede üzerinde en fazla durduğum konu gizlilik konusudur. Çift terapisi de olsa mutlak bir gizlilik ilkesi olduğunu ve izin alınmadan asla paylaşımda bulunmayacağımı ifade ediyorum. Terapi seanslarım sorunun durumuna göre değişiklik göstermektedir yani kısa mı süreceği yoksa uzun bir yolculuk mu olacağı pek çok faktöre bağlı ancak sorunu anlayıp netleştirdikten sonra ortalama bir süre söyleyebiliyorum. Terapi seanslarımın karşılığını profilimde belirttim. Seans aralarında süreci değerlendirmek ve detaylı bilgi almak adına çeşitli formlardan yararlanmayı tercih ediyorum. Danışanım hakkında ne kadar bilgi sahibi olursam iyileşme sürecinin de kısalabileceğine inanıyorum. Terapi süreci haricinde normal zamanda yaptığım kısa görüşmelerden ücret talep etmiyorum. Terapi sürecimiz iki kişilik bir süreç ve aktif katılım gerektiren bir şekilde ilerliyor. Seans aralarında mutlaka yapılması gereken bir takım faaliyetler öneriyorum. Bu da iyileşme sürecinin sadece seans ile sınırlı kalmasının önüne geçiyor. Birlikte çalışmak umuduyla....

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Aile ve Çift Aile Çift & Partner Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Davranışçı Terapi Sistemik Aile Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Terapi (CPT) Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Şema Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kabul ve Kararlılık(ACT)

Eğitimler

Kent Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Uludağ Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
N... B... - 4 ay önce
Panik ataklarimin en siddetli doneminde once tesadufen bu siteye sonra Koray Bey’in profiline denk geldim. İyi ki de oyle olmus.. Daha yolun basindayiz ama surecten o kadar memnunum ki bu kadar fayda gormus olmak cok guzel. Umarim yolun sonu daha parlak olur :)

Kocaman Bir Teşekkür

(*)(*)(*)(*)(*)
Prudencia - 5 ay önce
Koray Bey'e anksiyete sorunum sebebiyle başvurmuştum, kendisinden danışmanlık aldığım günden beri kendimi çok çok daha iyi hissediyorum. Henüz yolun başında olmama rağmen bir danışan olarak sorunlarımı gerçekten anlaması ve bunları aşabileceğime dair içimde bir umut ışığı oluşturması benim için çok kıymetliydi. Gerek danışanına yaklaşımı, gerek profesyonelliği, gerek işindeki titizliği ile bu zor zamanımda bana yardımcı olduğu ve hayatıma ışık tuttuğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Biraz nefes için..

(*)(*)(*)(*)(*)
G... C... - 6 ay önce
Şiddetli panik ataklar sebebiyle uzmanlıgına ihtiyaç duydum, ilk gorusmeden itibaren anlasildigimi hissettim ve cozulebilecegi konusundaki inancimi destekledi. Tavrı, tarzı uzmanligiyla guven veriyor, ki bu psikolog destegi icin belki de en onemli konu. Birlikte ciktigimiz yolun henuz baslarindayiz ama biliyorum, basaracağim, basaracağız :)
Toplam 11 yorum. Tümünü Gör