1. Uzman
  2. Mehmet Ali ELİTAŞ
Mehmet Ali ELİTAŞ

Mehmet Ali ELİTAŞ

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

2010 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum ve klinik psikoloji alanında yüksek lisansımı tamamladım. Birçok farklı eğitim almakla birlikte genellikle cinsel işlev bozuklukları, depresyon, panik atak, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, özgüven eksikliği, çift/ilişki problemleri gibi alanlarda hizmet vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Değerli Danışan,

Psikoterapi seansları, alanında uzman kişilerle yapılan, belirli bilimsel tekniklerin uygulandığı düzenli ve sistematik görüşmelerden oluşur. Belirtilen sorunların aşılması ya da sorunların çözümü ile ilgili gelişmenin sağlanması hedeflenir.

Yapacağınız görüşmelerde gizlilik esas olup, terapide konuşulanlar sizin izniniz ve bilginiz olmadan bir başka kişi ve kurumla paylaşılmamaktadır. Yalnızca, Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliğine göre, kişi kendine veya bir başkasına zarar verme durumunda ise, terapist bu bilgiyi gerekli kişi ve kurumlar ile paylaşmakla yükümlüdür.

Bir seans 50 dakikadır. Seansa geç kalmamanız rica olur. Zorunlu bir gecikme halinde öncelikle terapistiniz ile görüşmenizi rica ederiz. Seansa gelmemeniz söz konusu olduğunda en az 24 saat öncesine kadar iptal etmeniz gerekmektedir.

Çalışma Grupları

Çift & Partner Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Duygu Odaklı Terapi EMDR Kabul ve Kararlılık(ACT) Sistemik Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Oyun Terapisi

Eğitimler

Gazi Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Cinsel Terapi - İlişki Terapileri Enstitüsü - 13.6.2021 Duygu Odaklı Çift Terapisi - İlişki Terapileri Enstitüsü - 13.6.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi - Türkiye Sağlık Vakfı - 10.3.2019 Aktarım Odaklı Terapi - Türk Psikoterapistler Akademisi - 15.6.2021 Oyun Terapisi - Türk Psikoterapistler Akademisi - 30.7.2021

Danışan Yorumları